Aleksandra Wachowicz i Julia Radelczuk, dla których jest to pierwszy wspólny występ zdobyły srebrne medale w turnieju Beach Pro Tour Future w Warszawie. Polki w półfinale pokonały po tie breaku Litwinki Kvedaraite / Kovalskaja, a w finale musiały uznać wyższość Ukrainek Serdiuk / Romaniuk.

Od czwartku na warszawskim Wilanowie odbywa się turniej z cyklu Beach Pro Tour rangi Future (3 poziom rozgrywek). Na liście startowej znalazło się aż osiem Biało-Czerwonych duetów. Niestety ale już na etapie kwalifikacji z turniejem pożegnać musiały się: Lewandowska/Kaczmarek, Przybyszewska/Wolny oraz Tytulik/Czupryniak.

Faza Grupowa

Najlepiej z Polek w fazie grupowej poradziły sobie rozstawione z numerem “1” Aleksandra Wachowicz i Julia Radelczuk. Polki odniosły dwa zwycięstwa 2-0 z Miharu/Ishihara (Japonia) oraz Mol/Bernsten (Norwegia) dzięki czemu bezpośrednio z 1 miejsca awansowały do ćwierćfinału. Awans do fazy pucharowej uzyskały jeszcze dwa inne nasze duety – Łukaszewska/Zdon oraz Legieta/Jochym. Łukaszewska/Zdon najpierw pokonały po tie-breaku Estonki Hollas/Remmelg, a następnie uległy w dwóch setach Ukrainkom Serdiuk / Romaniuk. Z takim samym bilansem spotkań zakończyły Legieta/Jochym, które przegrały z Czeszkami Lorenzova / Černá M. oraz wygrały z Łabuz/Rapczyńska. Niestety po dwóch porażkach udział już na fazie grupowej musiały wspomniane Łabuz/Rapczyńska oraz Łodej/Okła.

Faza Pucharowa

O wejście do najlepszej “8” zawodów para Justyna Łukaszewska/Aleksandra Zdon mierzyły się z litewskim duetem Karaliute / Andriukaityte. Polki zagrały świetny mecz dzięki czemu pokonały rywalki w dwóch setach do 18 i 13. Natomiast Kinga Legieta/Nicole Jochym żeby wejść do ćwierćfinału musiały pokonać norweski duet Mol/Bernsten. Niestety ale zawodniczki ze Skandynawii okazały się za mocne pokonując nasze siatkarki 2-0 (21-13, 21-12).

W meczu ćwierćfinałowym Łukaszewska/Zdon trafiły na kolejny duet z Litwy- tym razem na Kvedaraite / Kovalskaja czyli turniejowa “5”. Niestety ale tym razem rywalki były zbyt mocne dla naszych aktualnych Mistrzyń Polski. Biało-Czerwone w dwóch setach uległy rywalkom, które wygrały 21-15 i 21-17. Druga nasza para na tym etapie czyli Aleksandra Wachowicz z Julią Radelczuk o wejście do strefy medalowej mierzyły się z Mistrzyniami Europy do lat 22 – Czeszkami Pavelková K./Pavelková A. Polki bez większych problemów pokonały rywalki zza południowej granicy 2-0 (21-9, 21-15) dzięki czemu awansowały do półfinału tej imprezy.

Srebro dla Wachowicz /Radelczuk!

Z kolei w meczu półfinałowym Wachowicz/Radelczuk trafiły na pogromczynie pary Łukaszewska/Zdon czyli Litwinki Kvedaraite / Kovalskaja. Pierwsza partia była bardzo wyrównana ale finalnie minimalnie lepsze okazały się rywalki wygrywając 21:19. W drugim secie z lepszej strony pokazały się Polki, które wygrały 21:17 doprowadzając tym samym do tie-breaka. W decydującej odsłonie meczu również lepsze okazały się Wachowicz/Radelczuk zwyciężając 15:10.

Natomiast w meczu o złoto Biało-Czerwonym przyszło się zmierzyć z parą z Ukrainy Serdiuk / Romaniuk. Praktycznie od pierwszych piłek to spotkanie układało się pod dyktando przeciwniczek. Finalnie pierwsza partia zakończyła się wyraźnym zwycięstwem Ukrainek 21:12. W drugim secie Serdiuk / Romaniuk kontynuowały swoją dobra grę ostatecznie wygrywając 21:14.