Reprezentantki Polki kończą Women’s Continental Beach Soccer Cup na 2. miejsce. Najpierw przegrały z Hiszpankami 4:6, aby chwilę później wygrać kontynuowane spotkanie ze Szwajcarkami 4:3, co ostatecznie dało nam drugą pozycję w całym turnieju.

Miał to być ostatni pojedynek, którego stawką byłoby zwycięstwa w Women’s Continental Beach Soccer Cup. Przez trudne warunki pogodowe w sobotę mecz ze Szwajcarkami został zakończony przy stanie 2:2, a jego kontynuacja nastąpiła zaraz po naszym starciu z Hiszpankami.

Gospodynie całego turnieju już w pierwszej części widowisko strzeliły trzy bramki. W zasadzie to dwie bowiem trafienie samobójcze zanotowała Suskiewicz, a na listę strzelczyń wpisała się również Aleksandra Sudyk.

Druga tercja była już zdecydowanie bardziej udana dla Biało-Czerwonych. Najpierw na 4:1 trafiła Pilar, aby nieco później Polki dwukrotnie znalazły sposób na pokonaniu golkiperki z Hiszpanii. Najpierw dokonała tego ponownie Sudyk, a następnie Paulina Bednarska. Do wyrównania doprowadziła Aleksandra Sudyk, która tym samym skompletowała hat-tricka. Ostatnie słowo w tej części spotkania należało do Hiszpanek, które po 24 minutach prowadziły 5:4.

Niestety gospodynie turnieju nie dały już sobie wyrwać zwycięstwa, triumfując ostatecznie 6:4, co oznacza, że zwyciężyły Women’s Continental Beach Soccer Cup.

Women’s Continental Beach Soccer Cup:

POLSKA — HISZPANIA 4:6 (3:1, 2:3, 1:0)

Bramki: Aleksandra Sudyk x3, Paulina Bednarska

Po spotkaniu z Hiszpankami Polki kontynuowały przerwane z powodu burzy spotkanie ze Szwajcarkami przy stanie 2:2. Mecz był zacięty do ostatniej akcji. Jako pierwsze na prowadzenie wyszły Polki po trafieniu Pauliny Bednarskiej. Natychmiast odpowiedziały na to Szwajcarki, doprowadzając do kolejnego remisu. Ostateczny cios wyprowadziły Biało-Czerwone, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dzięki temu Mistrzynie Europy kończą turniej w hiszpańskim Kadyksie na 2. miejscu. Najskuteczniejszą zawodniczką całej imprezy została Aleksandra Sudyk, która też zdobyła decydujące trafienie dla naszej reprezentacji.

Polska — Szwajcaria 4:3 (1:1, 1:1, 2:1)

Bramki: Justyna Matusiak, Paulina Bednarska x2, Aleksandra Sudyk