Reprezentantki Polski w piłce nożnej plażowej zaprezentowały się wyśmienicie podczas fazy grupowej Women’s Euro Beach Soccer League 2024, które odbywały się w portugalskiej miejscowości Nazarè. Podopieczne Mariusza Sroki zajęły drugie miejsce w swojej grupie, awansując do Supefinału.

Biało-Czerwone rozpoczęły zmagania w grupie A od pojedynku z Ukrainkami. Nasze zawodniczki od samego początku przejęły inicjatywę na boisku, dokumentując to golem w 5. minucie autorstwa Dagmary Suskiewicz. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w tej części widowiska. Druga część pojedynku zakończyła się remisem. Najpierw wynik podwyższyła Dagmara Świt, a dwie minuty później kontaktowe trafienie zanotowały Ukrainki. Ostatni cios należał jednak do Polek, które w 31′ ustanowiły wynik spotkania na 3:1, zaczynając turniej od zwycięstwa.

Polska — Ukraina 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Bramki: Dagmara Suskiewicz 7′, Dagmara Świt 16′, Justyna Matusiak 31′ – Oleksandra Skybina 18′

Dzień później reprezentantki Polski poradziły sobie jeszcze lepiej. W drugim grupowym spotkaniu bez większych problemów poradziły sobie z Angielkami. Swoją dominację udowodniły już w pierwszej części, gdzie zanotowały aż cztery trafienie, które ustawiły dalsze losy rywalizacji. W 22′ Weronika Cykman postawiła kropkę nad “i”. Nasze przeciwniczki było stać jedynie na trafienie honorowe w 27 minucie.

Polska — Anglia 5:1 (4:0, 1:0, 0:1)

Bramki: Adriana Banaszkiewicz 1′, Wendy Martin (samobój) 4′, Aleksandra Sudyk 8′, Dagmara Świt 12′, Weronika Cykman 22′ – Chloe Fisher 27′

W ostatnim, najważniejszym dla losów tabeli spotkaniu Biało-Czerwone zmierzyły się z Portugalkami. Tym razem niestety nie udało się wygrać z bardzo doświadczonymi rywalkami. Wszystko rozpoczęło się rewelacyjnie, bowiem już w 3 minucie Polki wyszły na prowadzenie po trafieniu Dagmary Świt. Później jednak strzelały już tylko Portugalki. Jeszcze w pierwszej części spotkania Joana Flores doprowadziły wyrównania. Następnie trafiały Ines Branco Cruz oraz Erica Ferreira. Zatem Polki uległy ostatecznie 1:3, zajmując w grupie 2. miejsce, które gwarantuje udział w Superfinale i walkę o medale. Najważniejszy turniej odbędzie się w dniach od 13 do 15 września we Włoszech, a dokładniej w Alghero.

Polska — Portugalia 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)

Bramki: Dagmara Świt 3′ – Joana Flores 11′, Ines Branco Cruz 21′, Erica Ferreira 29′