Napisały historię! Reprezentantki Polski w piłce nożnej plażowej wywalczyły złoty medal Superfinału Ligi Europejskiej, który rozgrywany był we włoskiej miejscowości Alghero. Biało-Czerwone w wielkim finale turnieju pokonały  Portugalki 5:1. W meczu o 7. miejsce swój pojedynek wygrali Panowie.

W godzinach przedpołudniowych swój ostatni mecz Superfinału rozegrała męska reprezentacja Polski, która zmierzyła się z Estonią.

Spotkanie zaczęło się dla nas tragicznie, bowiem już w pierwszej minucie drogę do bramki znalazł Ragnar Rump. Z dalszych minutach Polacy nie byli w stanie znaleźć sposobu na złapanie kontaktu. Co gorsza, Estończycy dwukrotnie podwyższyli prowadzenie. Na gola na 3:0 bardzo szybko odpowiedział Michał Witkowski, co napędziło zespół Andrzeja Szłapy, bowiem w ostatniej części gry odwrócili losy rywalizacji, doprowadzając do dogrywki. W niej to Marek Gajda zdobył zwycięskiego gola. Tym samym męska kadra zajmuje w Superfinale Ligi Europejskiej siódme miejsce.

Polska — Estonia 4:3 (0:1, 0:1, 3:1, d. 1:0)

Bramki: Michał Witkowski 28′, Arek Błaszczyk 34′, Marek Gajda 36′, 38′ – Ragnar Rump 1′, Kristian Marmor 24′, Sander Lepik 28′

Sam awans do wielkiego finału Superfinału Ligi Europejskiej był dla naszych Pań historycznym osiągnięciem. Polki jednak rozpoczęły pojedynek o złoty medal od dwóch zabójczych ciosów. Już po kilku sekundach drogę do bramki znalazła Adrianna Sudyk. Chwilę później wynik rywalizacji podwyższyła Wiktoria Słowy. Okres bardzo dobrej gry Polek trwał w najlepsze. Jeszcze pod koniec pierwszej części spotkania Magdalena Szpera zdobyła trzecią bramkę dla naszej reprezentacji, a później na 4:0 trafiła Justyna Matusiak. Polki się nie zatrzymywały i nie pozostawały złudzeń rywalkom. Na 5:0 trafiła po raz drugi Justyna Matusiak. W końcówce spotkania Portugalki zdobyły bramkę honorową, lecz ostatecznie to reprezentantki Polski zdobyły złoty medal Superfinału Ligi Europejskiej w piłce nożnej plażowej po raz pierwszy w historii, co czyni Polki najlepszą drużyną w Europie!

Polska — Portugalia 5:1 (3:0, 2:0, 0:1)

Bramki: Adrianna Sudyk 1′, Wiktoria Słowy 3′, Magdalena Szpera 10′, Justyna Matusiak 15′, 19′- Daniela Pereira 34′