Reprezentacja Polski w drugim spotkaniu grupowym w trwających w Baku kwalifikacjach do przyszłorocznych Mistrzostw Świata okazała się minimalnie słabsza o Ukrainy. Tym samym kwestia awansu na czempionat globu znacząco się oddala, aby tego dokonać — trzeba pokonać Hiszpanię.

Dość sensacyjnie siódmy zespół zakończonych w niedzielę Igrzysk Europejskich (Ukraina) pokonała po dogrywce faworyzowaną Hiszpanie (4:3), dzięki czemu ich sytuacja w tabeli była nad wyraz dobra, bowiem mieli za sobą mecz z najcięższym przeciwnikiem, w którym nie odnieśli porażki.

Co ciekawe, Polska z naszymi sąsiadami ze wschodu spotkała się w wyżej wspomnianych Igrzyskach, gdzie walczyła o 7. miejsce w całym turnieju. Teraz obie reprezentacje ponownie spotkały się w grupie w walce o przepustkę do Dubaju, gdzie odbędą się w lutym Mistrzostwa Świata.

Zgodnie z przewidywaniami spotkanie było niezwykle wyrównane. W pierwszej tercji padła jedynie jedna bramka, autorstwa Igora Lewczenko, który w 9. minucie pokonał polskiego golkipera. Wyrównanie ze strony Biało-Czerwonych przyszło w 17′. Wówczas drogę do bramki znalazł Łukasz Łoś. W dalszym ciągu jednak minimalną przewagę na boisku mieli Ukraińcy. Niespełna 240 sekund później ponownie prowadzili za sprawą Andrii’a Borsuka. Odpowiedział na to kapitan naszej kadry Filip Gac, doprowadzając do wyrównania. Niestety decydujący cios należał do Ukrainy. W 32. minucie stan rywalizacji ustalił Oleg Zborowski, dzięki czemu nasi przeciwnicy są już pewni awansu do ćwierćfinału turnieju kwalifikacyjnego. My z kolei, aby takowy uzyskać, musimy jutro pokonać Hiszpanów, co jest wyzwaniem bardzo trudnym.

Ciekawostką jest fakt, że dokładnie takim samym wynikiem (3:2), zakończyło się spotkanie o 7.miejsce na Igrzyskach Europejskich, które też wygrali reprezentanci Ukrainy.

POLSKA 2:3 UKRAINA (0:1, 1:1, 1:1)

Bramki: Łukasz Łoś 17′, Filip Gac 25′ – Igor Lewczenko 9′, Andrii Borsuk 21′, Oleg Zborowski 32′