Pokaż strzelecki Biało-Czerwonych. W pierwszym spotkaniu grupowym eliminacji do Mistrzostw Świata w piłce nożnej plażowej reprezentacja Polski pokonała Norwegię 6:1, strzelając wszystkie bramki w pierwszej tercji. Już jutro Polacy zmierzy się z Ukrainą.

W hiszpańskim Kadyksie od piątku odbywają się eliminacje do Mistrzostw Świata, które odbędą się w następnym roku. Dopiero w trzecim dniu zmagań na boisku pojawiła się reprezentacja Polski, rozrywając pierwszy mecz grupy F z Norwegią.

Wspaniała pierwsza tercja!

Polacy od samego początku dominowali na boisku, co udokumentowali już w 2 minucie. Wówczas drogę do bramki znalazł Arkadiusz Kłopeć. Niespełna 60 sekund później prowadzenie powiększył Patryk Pietrasiak. Biało-Czerwoni byli w pierwszej tercji niesamowicie skuteczni, bowiem jeszcze czterokrotnie znaleźli sposób na pokonanie golkipera z Norwegii. W 9′ na 3:0 trafił Marek Gajda. Następnie na listę strzelców wpisali się Jakub Jesionowski, Kuba Bistuła oraz Arkadiusz Błaszczyk.

W kolejnych tercjach Polacy kontrolowali przebieg rywalizacji. W 24 minucie wynik rywalizacji ustanowił Amund Haaland Aano. Ostatecznie reprezentanci Polski na inaugurację kwalifikacji do Mistrzostw Świata wygrywają 6:1.

Już jutro zmierzą się z Ukrainą.

Faza grupowa — eliminacje do Mistrzostw Świata w piłce nożnej plażowej:

POLSKA — NORWEGIA 6:1 (6:0, 0:1, 0:0)

Bramki: Arkadiusz Kłopeć 2′, Patryk Pietrasiak 3′, Marek Gajda 9′, Jakub Jesionowski 10′, Jakub Bistuła 12′, Arkadiusz Błaszczyk 12′ – Amund Haaland Aano 24′