Betclic 1. Liga: Wieczysta Kraków w finale baraży o PKO BP Ekstraklasę!

Wieczysta Kraków pokonała 3:2 Polonię Warszawa w drugim półfinałowym meczu barażowym o awans do PKO BP Ekstraklasy! Zespół z Krakowa mimo gry w osłabieniu przez całą drugą połowę wywalczył upragniony awans.
Trzecia na koniec sezonu zasadniczego Wieczysta podejmowała na stadionie przy ul. Reymonta Polonię Warszawa, która w dramatycznych okolicznościach rzutem na tasmę zajęła szóste miejsce na rzecz Ruchu Chorzów. W pierwszym dzisiejszym półfinale Chrobry Głogów po rzutach karnych pokonał ŁKS Łódź.
Spotkanie od początku zapowiadało się na interesujące. W 26. minucie żółto-czarni objęli prowadzenie za sprawą Stefana Feiertaga (1:0). Goście wyrównali jednak zaledwie kilka minut później po bramce Ilkaya Durmusa (1:1). Jeszcze przed przerwą Wieczysta zadała cios po raz drugi. Lisandro Semedo popisał się efektownym uderzeniem z ostrego kąta na dalszy słupek (2:1). Po interwencji VAR-u, tuż przed przerwą gospodarze otrzymali mocny cios po tym, gdy Aleksandar Djermanovic otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę.
Jak można było się spodziewać, ,,Czarne Koszule”po zmianie stron grając w przewadze ruszyły do odrabiania strat. I tak w 67. minucie składną zespołową akcję wykończył Simon Skrabb (2:2). Na kwadrans przed końcem to zespół z Krakowa niespodziewanie po raz trzeci wyszedł na prowadzenie. Stefan Feiertag fenomenalnym uderzeniem z woleja bedąc odwróconym od światła bramki dał swojej drużynie niezwykle cennego gola (3:2). Tym razem Polonia nie była już w stanie odpowiedzieć do końca spotkania i marzenia o awansie musi odłożyć na kolejny sezon.
Poloniści drugi sezon z rzędu odpadają z walki o elitę na etapie półfinałów baraży. Z kolei Wieczysta już w niedzielę zmierzy się w wielkim finale z Chrobrym Głogów przy ul. Reymonta. Pewne jest to, że któraś z tych drużyn awansuje na najwyższy poziom rozgrywkowy po raz pierwszy w historii.
Wieczysta Kraków – Polonia Warszawa 3:2 (2:1)
Bramki: Feiertag 26 i 74, Semedo 38 – Durmus 31, Skrabb 67