Za nami drugi dzień rywalizacji w Mistrzostwach Świata na nartorolkach w biathlonie letnim w Brezno-Osrblie na Słowacji. Najlepiej z naszej kadry spisała się Joanna Jakieła, która do samego końca walczyła o medal.

Po sukcesie Jana Guńki i wywalczeniu przez niego złotego medalu Mistrzostw Świata juniorów na nartorolkach w konkurencji supersprint, do rywalizacji przystąpili seniorzy.

Wśród pań najlepiej spisała się Joanna Jakieła. Reprezentantka Polski spudłowała trzykrotnie, lecz bardzo dobry bieg pozwolił jej do samego końca walczyć o medal, który przegrała o zaledwie 10 sekund. Ostatecznie została sklasyfikowana na 4. miejscu. Tytuł Mistrzyni Świata powędrował do Niemki — Marion Wiesensarter. Pozostałe Biało-Czerwone zajęły lokaty w drugiej i trzeciej dziesiątce.

24. Daria Gembicka + 2:35.1

Niestety nieco gorzej poszło męskiej części naszej kadry. Andrzej Nędza-Kubiniec po bardzo obiecujących kwalifikacjach, w których zajął wysokie 10. miejsce, w finale spisał się o wiele gorzej. Został sklasyfikowany na 25. pozycji. Drugi z naszych reprezentantów — Patryk Bryn był 29. Mistrzem Śwata został Łotysz Andrejs Rastorgujevs.