Sezon biathlonowy trwa w najlepsze. Dzisiaj na trasach w Hochfilzen, Idre Fjaell oraz Pokljuce rywalizowali Polacy w ramach Pucharu Świata, IBU, a także Juniorów. Biało-Czerwoni w trakcie dzisiejszych zawodów pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując wysokie lokaty.

Puchar Świata

Bieg Pościgowy Mężczyzn

W biegu na dochodzenie panów na liście startowej mieliśmy tylko jednego Polaka – Marcina Zawoła, który startował z “60” numerem. Nasz biathlonista, który w trakcie przygotowań do sezonu miał problemy zdrowotne, wraca na dobre tory. Co prawda Marcin Zawół odstawał w biegu względem rywali, ale z kolei bardzo dobrze strzelał. Podczas dwóch pierwszych strzelań w pozycji leżącej polski biathlonista był bezbłędny, dzięki czemu zyskał kilka pozycji. W trakcie dwóch kolejnych strzelań Polak również zachował czyste konto, zatem strzelił 20/20, co jest dużym wyczynem dla każdego zawodnika! Finalnie Polak dobiegł na 47. miejscu, które jest również rekordem życiowym naszego młodego reprezentanta.

Wyniki

1. J.T. Boe (Norwegia) 33.05:01

2. J. Dale (Norwegia) +22.6

3. T. Boe (Norwegia) +28.4

47. M. Zawół +4:54.0

Bieg Pościgowy Kobiet

Z kolei na starcie biegu pościgowego kobiet stanęły 3 Polki – Natalia Sidorowicz, Joanna Jakieła oraz Anna Mąka. Niestety Natalia oraz Anna nie najlepiej rozpoczęły zawody, gdyż podczas pierwszego strzelania zaliczyły po błędzie. Natomiast Joanna Jakieła była bezbłędna, dzięki czemu przesunęła się w klasyfikacji biegu. Na drugiej na strzelnicy wszystkie trzy Polki strzeliły 5/5, zyskując tym samym kilka miejsc. Natalia Sidorowicz do końca zawodów strzelała “na czysto”, dzięki czemu mogła zapisać na swoje konto pierwsze pucharowe punkty zajmując 32. lokatę! Z kolei podczas trzeciego strzelania Joanna Jakieła popełniła 2 błędy, tak samo jak na ostatniej wizycie na strzelnicy. Polka, która bardzo dobrze biegła przez 4 pudła straciła szansę choćby na punkty, gdyż na mecie pojawiła się na 42. pozycji.  Ostatnia z naszych biathlonistek nie uniknęła błędów podczas strzelania w “stójce”, bowiem na ostatnim strzelaniu nie zamknęła dwóch celów i ostatecznie Polka zajęła 50. miejsce.

Sprint Mężczyzn

W szwedzkim Idre Fjaell odbyły się drugie sprinty podczas których świetnie zaprezentował się Patryk Bryn. Polak popełnił tylko jeden błąd podczas drugiego strzelania i finalnie zajął wysokie 17. miejsce. Kolejny z naszych biathlonistów – Wojciech Skorusa, z 3 błędami zakończył na 50. pozycji. Sześć “oczek” niżej został sklasyfikowany Kacper Guńka z 4 pomyłkami. Ostatni z naszych reprezentantów – Michał Neumann z 3 niezamkniętymi tarczami zakończył na 87. miejscu.

Sprint Kobiet

Z kolei w biegu sprinterskim pań najlepiej poradziła sobie Dominika Bielecka. Polska biathlonistka mimo dwóch pudeł na strzelaniu w pozycji stojącej zajęła 20. miejsce. Kolejna z naszych reprezentantek – Anna Nędza-Kubiniec również zaliczyła dwie pomyłki na drugim strzelaniu i ostatecznie zakończyła na 32. pozycji. Natomiast Magda Piczura, mimo że zaliczyła o 1 błąd mniej niż koleżanki, została sklasyfikowana na 39. lokacie. Ostatnia z Polek, Kamila Cichoń, zanotowała aż 5 błędów i tym samym zakończyła dopiero na 57. miejscu.