Biegi narciarskie: Monika Skinder z punktami na inaugurację Pucharu Świata!

Za nami pierwszy akord tegorocznego Pucharu Świata w biegach narciarskich. Zarówno panie, jak i panowie rywalizowali w piątek w Ruce na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną. Pucharowe punkty wywalczyła Monika Skinder.
Skinder z punktami na otwarcie sezonu
W piątek na trasie w fińskiej Ruce jako pierwsze pojawiły się panie, które rywalizowały na dystansie 10 kilometrów techniką klasyczną. W stawce znalazły się trzy Biało-Czerwone: Andżelika Szyszka, Aleksandra Kołodziej i Monika Skinder. Najlepiej z nich spisała się Skinder, która uplasowała się na 39. lokacie i zdobyła 12 punktów do klasyfikacji generalnej. Polka pokonała trasę w czasie 27:54.8. Do zwyciężczyni, Szwedki Fridy Karlsson straciła 2 minuty i 23 sekundy. Pozostałe nasze panie zajęły dalsze miejsca. Kołodziej była 53., zaś Szyszka 63.
Panowie bez zdobyczy punktowych na inaugurację
Po południu do rywalizacji na tym samym dystansie przystąpili panowie. W stawce 109 biegaczy zaprezentowało się trzech naszych reprezentantów: Dominik Bury, Piotr Jarecki oraz Sebastian Bryja. Niestety, żaden z nich nie zdołał zająć punktowanego miejsca. Bury był 72., Jarecki 74., zaś Bryja 77. Zwyciężył Norweg Martin Nyenget przed swoim utytułowanym rodakiem, Johannesem Klaebo.
W sobotę zawodnicy i zawodniczki przystąpią do rywalizacji w sprintach. W kwalifikacjach pań zobaczymy: Monikę Skinder, Izabelę Marcisz oraz Aleksandrę Kołodziej. Z kolei wśród panów na starcie staną: Maciej Staręga, Sebastian Bryja, a także Piotr Jarecki.