Fabian Urbański został pierwszym w historii Polskim Mistrzem Świata kadetów! 16-letni pięściarz został w Erywaniu mistrzem w kategorii do 70 kg i przeszedł do historii naszego boksu!

Fabian Urbański reprezentuje barwy Skorpion Szczecin na ringach w Erywaniu młody Polak wygrał wszystkie 5 walk i został pierwszym w historii Polski bokserem który został mistrzem świata kadetów. Nasz bokser w finale zmierzył się z gospodarzem Ormianinem Samvelem Siramargyanem. Reprezentant Polski wygrał pojedynek 4:1 (29-28, 29-28, 29-28, 29-28, 28-29).

Nasz zawodnik w drodze do finału pokonał: Kazacha Berdalyma, Białorusina Matskevichema, Albańczyka Kocima i Niemca Nimanima.  Kto wie czy nie rodzi się wielka legenda naszego boksu. Urbański dokonał tego czego nie udało się Andrzejowi Gołocie i innym wielkim Polskim mistrzom i medalistą olimpijskim. Należy jednak podchodzić do tego spokojnie gdyż inny młody zdolny bokser Jakub Straszewski (również medalista juniorskich imprez) na razie ma bardzo spokojne wejście w seniorski świat boksu.

Polacy ze stolicy Armenii wrócą z czteroma medalami. Oprócz złotego medalu Urbańskiego brązowe krążki wywalczyli: Zuzanna Gołębiewska (54 kg, RUSHH Kielce), Oskar Grodzicki (52 kg, Kujawia Boks Włocławek) i Igor Soczówka (54 kg, Skorpion Szczecin).