Zuzanna Banaszewska zdobyła brązowy medal Mistrzostw Świata kadetów w judo w kategorii +70kg. Tym samym zawody w Zagrzebiu kończymy z dwoma krążkami. To historyczny wynik Biało-Czerwonych.

W czwartek Mistrzem Świata został Szymon Szulik, o czym informowaliśmy TUTAJ. Wczoraj medalu zdobyć się nie udało, za to dziś na najniższym stopniu podium rywalizację ukończyła Zuzanna Banaszewska. Polka turniej rozpoczęła od 1/16 finału, gdzie pokonała Brazylijkę Camilo po dwóch skutecznych akcjach na waza-ari. Następnie przez ippon wyeliminowała Rumunkę Visę. Później Zuzia musiała niestety uznać wyższość Japonki Inoue. To nie był jednak koniec walk Polki. W repasażu błyskawicznie, po kilkunastu sekundach pokonała Kazaszkę Tengelbayevą, a w starciu o brąz po 1,5 minuty walki wykonała akcję na ippon, pokonując reprezentantkę Tunezji Troudi.

Tym samym Banaszewska osiągnęła największy sukces w karierze. Są to także historyczne mistrzostwa dla Polski, ponieważ po raz pierwszy zdobyliśmy 2 krążki. Miejmy nadzieję, że te wyniki przeniosą się na kolejne sukcesy naszych młodych zawodników.