W ten weekend miały miejsce pierwsze zawody Pucharu Świata w pływaniu. Odbyły się one w niemieckim Berlinie, a Polacy zanotowali kilka pozytywnych rezultatów.

Pierwszy dzień:
Pierwszego dnia tej imprezy najlepiej zaprezentował się Adrian Jaśkiewicz, który na dystansie 100 m motylkiem otarł się o podium. Ostatecznie z czasem 52.18 s zameldował się na 4. pozycji, tracąc do 3. miejsca 0.12 sekund. W tej samej konkurencji do finału również awansował Jakub Majerski, który zajął w nim 7. lokatę. Do najważniejszej części rywalizacji awansowali jeszcze Paulina Peda, która zakończyła na 7. miejscu walkę w 50 m stylem grzbietowym oraz Jan Kałusowski, który na dystansie 100 m stylem klasycznym zajął 8. pozycję.

Drugi dzień:
W drugim dniu “przyszły” do nas pierwsze medale za sprawą Dominiki Sztandery oraz Ksawerego Masiuka. Dominika przepłynęła 100 metrów stylem klasycznym w czasie 1:07.01, co dało brązowy medal Polce. Ksawery również zakończył rywalizację 50 metrów stylem grzbietowym na 3. miejscu z czasem 25.09 sekundy. W finałach mogliśmy ujrzeć Paulinę Pedę, która na dystansie 100 m stylem grzbietowym zajęła 6. lokatę oraz Adriana Jaśkiewicza, który zajął 7. pozycję na 200 m motylkiem.

Trzeci dzień:
Podczas ostatniego dnia rywalizacji Sztandera oraz Masiuk pokazali, że są w dobrej dyspozycji. Ponownie ta dwójka ukończyła zmagania na podium. Najpierw Ksawery dał nam chwilę radości – podczas rywalizacji 100m grzbietem popłynął po najniższy stopień podium z czasem 54.20 s. Chwilę później odbył się ostatni finał z polskim udziałem w wykonaniu Dominiki, która uzyskała czas 30.61 s, dający również brązowy medal podczas konkurencji 50 m stylem klasycznym.

W następnym tygodniu Puchar Świata w pływaniu przenosi się do stolicy Grecji – Aten, gdzie czekamy na kolejne polskie medale.