Najlepszy obecnie polski darter, Krzysztof Ratajski uzyskał kwalifikacje do pierwszego telewizyjnego turnieju w nowym roku, Mastersa. Tam w 1. rundzie ponownie spotka się z Jonnym Claytonem

Po raz czwarty w historii Krzysztof Ratajski rozpocznie rok w top 24 rankingu PDC. The Polish Eagle został sklasyfikowany na 24. pozycji, przez co ma zagwarantowany udział w pierwszym telewizyjnym turnieju 2024 roku — Mastersie. Polak zapewnił sobie udział w tym turnieju wczoraj po finałowym spotkaniu mistrzostw świata, gdzie Luke Humphries pokonał niesamowitego 16-letniego Anglika Luke’a Littlera – 7:4. Starszy reprezentant Anglii zgarnął tym samym pierwszy tytuł mistrzowski w karierze, wskakując tym samym na 1. miejscu w rankingu PDC. Taki wynik okazał się szczęśliwy dla Krzyśka, bowiem w przypadku triumfu Littlera nie wystąpiłby w Mastersie

Polak zmierzy się z Walijczykiem

Krzysztof Ratajski może być zadowolony z drabinki, bowiem ponownie spotka się z rywalem, który pod koniec roku wyeliminował go z walki o tytuł Mistrza Świata. Mowa tutaj o Walijczyku — Jonny’ie Claytonie. Jeśli Polakowi uda się pokonał 49-latka, to w drugiej rundzie sprawdzi formę niezwykle doświadczonego Szkota — Petera Wrighta. Cały turniej odbędzie się w dniach 2-4 lutego bieżącego roku. Śledzić zmagania będzie można na Viaplay