W piątkowy wieczór gwiazdy lekkiej atletyki lśniły na stadionie w szwajcarskiej Lozannie.

Tuż za podium mityngu Diamentowej Ligi uplasowała się Ewa Swoboda. Nasza sprinterka przekroczyła linię mety jako czwarta z czasem 11.17 (-0,8). Walkę o trzecią lokatę przegrała o zaledwie jedną tysięczną sekundy z Niemką Giną Luckenkemper. Zwyciężyła Marie- Josèe Ta Lou (10,88). Drugą pozycję zajęła Brytyjka Daryll Neita (11,07).

Również czwarta była wracająca po kontuzji Pia Skrzyszowska (12,81). Zwyciężyła Jasmine Camacho-Quinn (12,40) przed Tobi Amusan (12,47) I Tią Jones (12,51).

Pacemerkami podczas mityngu byli: Patrycja Wyciszkiewicz- Zawadzka (800 metrów) oraz Adam Czerwiński na 5000 metrów, zwycięzca- Berihu Aregawi uzyskał najlepszy wynik w tym roku na świecie na tym dystansie (12:40.45). Mary Moora wygrała w biegu na 2 okrążenia kobiet (1:57.43).