Chemik Police jest bardzo aktywny na rynku transferowym. Nową zawodniczką Chemika została 20-letnia środkowa Dominika Pierzchała.

Młoda reprezentantka Polski miała bardzo udany ubiegły sezon, który spędziła w BKS Bostik Bielsko-Biała. W poprzednich rozgrywkach Tauron Ligi Pierzchała wystąpiła w 26. spotkaniach. Zdobyła w nich 241 punktów (średnia 10 na mecz), była również trzecią najlepiej blokującą zawodniczką sezonu 2022/2023.

Nowa zawodniczka nie będzie miała tak łatwo o grę na parkiecie, rywalkami na pozycji środkowej będą: Agnieszka Korneluk i Iga Wasilewska.

Pierzchała jest powoływana przez trenera Lavariniego do reprezentacji Polski, środkowa znalazła się w finałowym składzie na rozgrywki VNL 2023, w którym Polki stanęły na najniższym stopniu podium. Sierpień będzie bardzo intensywny dla nowej zawodniczki klubu z Polic, ponieważ dostała powołanie na mistrzostwa świata U21.

To kolejny głośny transfer Chemika, kilka dni temu nową zawodniczką klubu z Zachodniopomorskiego została MVP zeszłego sezonu Monika Fedusio. Dodatkowo w składzie pozostają Martyna Łukasik i Agnieszka Korneluk, które są ważnymi elementami w układance selekcjonera Lavariniego.