Pierwsze starcie z udziałem drużyny z Polski podczas 2. kolejki Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych miało miejsce w środowe popołudnie, gdzie Orlen Wisła Płock u siebie mierzyła się z duńskim Gogiem. Płocczanie w pierwszym spotkaniu ulegli zaledwie jedną bramką Porto, za to przyjezdni zwyciężyli dwoma golami z Celje.

Pomimo lepszego rezultatu w pierwszym meczu naszych rywali, to te spotkanie lepiej rozpoczęli Nafciarze. Dobrze prezentował się Fazekas, nie tylko zdobywając bramki, ale też dobrze rozgrywając piłkę i tak w około 10 minucie mieliśmy 3 bramki przewagi (8:5). Radość z przewagi jednak nie trwała zbyt długo. Kilka minut minęło, Duńczycy poprawili swoją grę i doprowadzili do remisu po 9. Od tego momentu oba zespoły zaczęły grać wyrównany mecz i żadna z ekip do przerwy nie zdołała wyjść na co najmniej dwubramkowe prowadzenie, kończąc tę połowę z rezultatem po 13.

Wiślacy w tym spotkaniu byli nieskuteczni. Na początku drugiej części meczu mieli jedynie połowę rzutów zamienioną na bramki i między innymi przez to GOG szybko wyszedł prowadzenie dwiema bramkami, które się utrzymało przez kilkanaście minut, kiedy to wróciliśmy do wyniku remisowego. W kluczowych momentach tego spotkania jednak naszych rywali nie zawodził Morten Olsen, który rzucił aż 10 bramek i na 4 minuty przed końcem dał swojej drużynie bezpieczną trzybramkową przewagę. Duńczycy nie oddali prowadzenia już do końca meczu.

Orlen Wisła Płock vs GOG 26 – 30