We wtorkowy wieczór rozegrano zaległe spotkanie 4. kolejki PKO BP Ekstraklasy. W nim wicelider tabeli zmierzył się z trzecią drużyną obecnej klasyfikacji. Na Enea Stadionie w Poznaniu gospodarze podzielili się punktami z rozpędzoną Jagiellonią Białystok 3:3. Goście doprowadzili do remisu w samej końcówce.

Lech Poznań błyskawicznie otworzył wynik spotkania. Już w 2. minucie Ishak po stracie Romanczuka podał do Ba Louy, a ten perfekcyjnym uderzeniem bez przyjęcia pokonał przyjezdnego golkipera. Tuż przed przerwą Kolejorz podwyższył jeszcze rezultat. Po świetnym podaniu Pereiry kapitan Poznaniaków, Ishak popisał się świetnym uderzeniem z woleja i umieścił futbolówkę w siatce. Do szatni podpieczni Johna van den Broma zeszli z prowadzeniem 2:0.

Druga odsłona spotkanie rozpoczęła się równie udanie dla gospodarzy. W 51. minucie świetnie wyprowadzony kontratak po błędzie Jagielloni wykorzystał Ba Loua. Iworyjczyk nie popełnił błędu i po strzale obok słupka po raz drugi wpisał się na listę strzelców. Spokojne prowadzenie Lecha Poznań nie trwało jednak w najlepsze. Białostoczanie nie zwiesili głów i już trzy minuty później zaczęli odrabiać straty. Próba Mrozka z 16. metra udanie dla gości zatrzepotała w siatce. Z kolei w 66. minucie Jagiellonia zanotowała już trafienie kontaktowe. Wdowik zagrywał ze stałego fragmentu gry i natrafiającą się okazję wykorzystał Skrzypczak, były zawodnik Kolejorza. Gdy wydawało się, że Lech dowiezie już to minimalne prowadzenie do końca, arbiter spotkania po analizie VAR odgwizdał faul Czerwińskiego i podyktował rzut karny dla gości w doliczonym czasie gry. Z jedenastu metrów nie pomylił się Wdowik, który wyrównał rezultat widowiska. Ostatecznie drużyny podzieliły się punktami.

Lech Poznań – Jagiellonia Białystok 3:3 (2:0)

Bramki: Adriel Ba Loua 2′, Mikael Ishak 43′, Adriel Ba Loua 51′, Kristoffer Hansen 54′, Mateusz Skrzypczak 66′, Bartłomiej Wdowik (k.) 90+6′

Lech Poznań: Bartosz Mrozek – Filip Dagerstal, Antonio Milić, Elias Andersson (75′ Alan Czerwiński), Joel Pereira, Jesper Karlstrom, Radosław Murawski, Adriel Ba Loua (84′ Filip Wilak), Filip Marchwiński (70′ Nika Kwekweskiri), Mikael Ishak (70′ Filip Szymczak), Kristoffer Velde.

Jagiellonia Białystok: Zlatan Alomerović – Michal Sacek, Mateusz Skrzypczak, Adrian Dieguez, Bartłomiej Wdowik, Taras Romanczuk, Nene, Kristoffer Hansen (90+1′ Damian Wojdakowski), Jarosław Kubicki, Jose Naranjo (62′ Dominik Marczuk), Afimico Pululu (80′ Vinicius Matheus).