Zainaugurowaliśmy 10. kolejkę PKO BP Ekstraklasy. Piątkowym wieczorem Korona Kielce okazała się zwycięską drużyną w potyczce ze Stalą Mielec. Podopieczni Kamila Kuzery ograli dziś drużynę z Podkarpacia na ich własnym terenie 3:2.

Pierwsze minuty nie obfitowały w zbyt wielkie emocje, z upływem kolejnych minut na boisku zaczęło robić się jednak coraz ciekawiej. W 21. minucie na prowadzenie wysunęła się Korona Kielce. Drużyna gości wyprowadziła skuteczny kontratak i perfekcyjne dośrodkowanie z prawej strony Nono dało stuprocentową okazję dla Shikavki. Ten nie pomylił się i głową umieścił futbolówkę w siatce. Zaledwie dwie minuty później Kielczanie podwyższyli rezultat. Piłkę w środku pola przejął Czyżycki i podał ją do Remacle. Belg w sytuacji sam na sam nie dał szans bramkarzowi Stali posyłając futbolówkę w róg bramki. Korona chciała przejąć przewagę na boisku, ale ręką we własnym polu karnym zagrywał Trojak. Getinger bezbłędnie wykorzystał podyktowany rzut karny i w 33. minucie Stal zdobyła gola kontaktowego. Trafienie napędziło gospodarzy, którzy dominowali na boisku w końcówce pierwszej połowy.

Druga odsłona spotkania zaczęła się od wyraźnie lepszej gry Stali Mielec, ale piłka nie znalazła drogi do bramki Korony. Odnalazła ją z kolei po drugiej stronie boiska w 75. minucie. Kapitalną akcją popisał się Konstantyn, który odważnie poszedł z futbolówką i płaskim uderzeniem podwyższył prowadzenie Korony. Stal próbowała odrobić jeszcze straty bramkowe. Kontaktowe trafienie gospodarze zanotowali w doliczonym czasie spotkania. Malarczyka w polu karnym uprzedził Esselink i głową trafił do siatki. Czasu na wyrównanie okazało się już jednak za mało i Stal musiała pogodzić się z pierwszą domową porażką w tym sezonie, Kielczanom z kolei uzyskanie trzech punktów pozwoliło opuścić strefę spadkową.

Stal Mielec – Korona Kielce 2:3 (1:2)

Bramki: Jewgienij Szykawka 20′, Martin Remacle 22′, Krystian Getinger 33′ (K), Jakub Konstantyn 74′, Bert Esselink 90+4′.

Korona Kielce : Dziekoński – Zator, Malarczyk, Trojak, Godinho (75, Kwiecień)- Podgórski, Remacle (81′ Błanik), Hofmeister (75′ Deaconu), Nono, Czyżycki (63′ Konstantyn) – Szykawka.