Polska kadra kobiet do lat 17 udanie zainaugurowała zmagania w eliminacjach do Mistrzostw Europy. Polki rozgromiły Irlandię Północną 5:0.

W szkockim Cumbernauld Biało-Czerwone piłkarki do lat 17 rozpoczęły pierwszy etap kwalifikacyjny do Mistrzostw Europy. W meczu otwarcia naszej kadrze przyszło zmierzyć się z Irlandią Północną.

Worek z bramkami naszych kobiet otworzył się już w 7. minucie. To dzięki skutecznemu trafieniu Blanki Zając. Świetnie dysponowane dziś podopieczne Pauliny Kawalec jeszcze w pierwszej połowie podwyższyły wynik spotkania. Tym razem, w 28. minucie gol zapisany został na konto Nicoli Madejczyk. Do szatni nasze piłkarki zeszły z bezpiecznym, dwubramkowym prowadzeniem.

W drugiej odsłonie meczu Polki nie zwolniły obrotów, tuż po wyjściu skutecznie celowała Wiktoria Skrzypczak. Niecałe dziesięć minut czekaliśmy na kolejne trafienie, bowiem w 54. minucie Zofia Burzan nie dała szans bramkarce Irlandii. Rezultat meczu toczonego pod nasze dyktando do końca nie ulegał zagrożeniu. W 83. minucie pewne zwycięstwo piątą bramką przypieczętowała jeszcze Amelia Guzenda. Od tej pory wynik do ostatniego gwizdka nie uległ zmianom. Polska kadra na inaugurację eliminacyjnych zmagań wysoko pokonała Irlandię Północną.

W kolejnym meczu Polki zmierzą się z Islandią.

Irlandia Północna U-17 – Polska U-17 0:5 (0:2)

Polska: Buchta – Prochwicz, Wiśniewska (62. Matuszczyk), Świtała, Szymczyk (62. Kwiatkowska), Zając, Zgrzeba, Burzan (80. Leśkiewicz), Skrok (61. Polewska), Madejczyk (62. Guzenda), Skrzypczak