W ostatnim meczu pierwszej rundy eliminacji do Mistrzostw Europy U17 kobiet, Polska przegrała ze Szkocją 1:2. Biało – Czerwonym udało się jednak awansować do kolejnego etapu zmagań.

Polki w kategorii do lat 17 rozegrały dziś ostatni pojedynek w ramach pierwszej rundy kwalifikacji do przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Nasze reprezentantki zagrały dziś na wyjeździe z kadrą Szkocji.

Mecz szybko zaczął się po myśli przyjezdnych, Polska już w 4. minucie objęła prowadzenie. Wszystko to  za sprawą Amelii Guzendy, której asystowała Natalia Skrok. Wynik do końca pierwszej połowy nie uległ zmianom i to nasza reprezentacja zeszła do szatni z lepszym rezultatem.

Druga połowa spotkania nie zaczęła się jednak pomyślnie dla Polek. Znów kilka minut po wyjściu na murawę padł gol – niestety tym razem do siatki trafiły Szkotki. Wynik w 48. minucie wyrównała McGoldrick. Niecałe dziesięć minut później ponownie skuteczne okazały się gospodynie, tym razem trafienie zostało przypisane na konto Fraser. Zawodniczki z orzełkiem na piersi nie zdołały odrobić strat i musiały zejść z boiska pokonane. Porażka nie przekreśliła jednak szans na awans do turnieju. Polska dzięki dwóm wcześniejszym zwycięstwom zajęła drugie miejsce w 4. grupie i awansowała do kolejnej rundy eliminacyjnej.

Szkocja – Polska 2:1 (0:1)

Polska: Lemańczyk – Matuszczyk, Świtała, Zgrzeba, Skrok, Prochowicz, Burzan, Zając, Guzenda, Wiśniewska, Madejczyk

Szkocja: Galt – Husband, Dawson, Fraser, Boyce, English, Sharkey, McGoldrick, Black, McDonald, Burn