Z kompletem zwycięstw reprezentacja Polski U19 zakończyła pierwszą rundę eliminacji Mistrzostw Europy. W ostatnim spotkaniu Biało-Czerwoni pokonali Turcję 3:0.

Wczesnym wtorkowym popołudniem reprezentacja Polski do lat 19 przystąpiła do trzeciego meczu w ramach eliminacji przyszłorocznych Mistrzostw Europy. Podopieczni Wojciecha Kobeszki mierzyli się tym razem z Turkami. Awans do drugiej rundy kwalifikacji Biało-Czerwoni zapewnili sobie natomiast już kilka dni temu po pokonaniu Gibraltaru 4:0.

Ponad pół godziny musieliśmy czekać na pierwsze trafienie w starciu z Turcją. W 38. minucie faulowany został ruszający do ataku Faberski. Polacy doskonale wykorzystali szansę z rzutu wolnego. Piłkę w siatce po lekkim zamieszaniu w polu karnym uderzeniem głową umieścił Daniel Mikołajewski, dając prowadzenie naszej reprezentacji. Była to jedyna bramka w pierwszej połowie spotkania.

Drugą połowę, podobnie jak Turcy, Biało-Czerwoni rozpoczęli bez zmian w składzie. W 66. minucie na murawie pojawili się Kacper Nowakowski i Szymon Kądziołka. Dziesięć minut później sędzia podyktował Polakom rzut karny za faul na Faberskim. Po chwili jedenastkę na kolejną bramkę zamienił Daniel Mikołajewski. Trener zdecydował się więc na kolejne zmiany. Tym razem na boisku zameldowali się Alan Rybak i Jakub Krzyżanowski, a następnie również Jan Dorożko. W samej końcówce mieliśmy drugi rzut karny dla naszej reprezentacji, tym razem za faul na Kądziołce. Jedenastkę pewnie wykorzystał Karol Borys, ustalając tym samym wynik meczu.

Dzięki temu zwycięstwu Polacy wygrali swoją grupę eliminacyjną z kompletem wygranych spotkań.

Eliminacje Mistrzostw Europy U19: Polska – Turcja 3:0 (39′, 78’(K) D. Mikołajewski, 90+1’ K. Borys)

Żółte kartki: 49’ I. Orlikowski – 5′ H. Gureler, 60’ T. Aydin, 77’ B. Karaca

Polska: Miłosz Piekutowski – Igor Orlikowski, Dominik Szala, Michał Gurgul, Krzysztof Kurowski (82’ Jakub Krzyżanowski), Karol Borys, Maksymilian Sznaucner (67’ Szymon Kądziołka), Eryk Grzywacz, Jan Faberski (87’ Jan Dorożko), Daniel Mikołajewski (82’ Alan Rybak), Krzysztof Kolanko (66’ Kacper Nowakowski)