Walkę o fazę grupową Ligi Konferencji Europy rozpoczął dziś wicemistrz Polski – Śląsk Wrocław. Pierwszy mecz przeciwko drużynie z Rygi wrocławianie rozegrali na wyjeździe. Mimo dominacji w drugiej połowie, zespół z Wrocławia przegrał po bramce z początku spotkania.

Pierwsze minuty były dość trudne dla Śląska, bowiem w 4. minucie spotkania gospodarze wykonywali już drugi rzut rożny. Już trzy minuty później oglądaliśmy pierwszą bramkę, niestety nie w wykonaniu polskiego zespołu. Po błędzie w defensywie piłkę w siatce umieścił Niang, otwierając wynik spotkania i dając prowadzenie łotewskiej drużynie. Po zdobytej bramce Łotysze nie przestawali atakować, a gracze z Wrocławia głównie się bronili. W 24. minucie w końcu wywalczyli rzut rożny, ale po uderzeniu Żukowskiego piłka poszybowała nad poprzeczką. Obraz gry do końca pierwszej połowy nie uległ zmianie i zakończyła się ona jednobramkowym prowadzeniem gospodarzy.

Wraz z początkiem drugiej połowy Jacek Magiera wpuścił na murawę Filipa Rejczyka oraz Tommaso Guercio w miejsce Serafina Szoty i Jakuba Jezierskiego. Blisko wyrównania był Śląsk w 53. minucie, ale najpierw uderzenie z dystansu Schwarza wybronił bramkarz rywali, a później Nahuel nie trafił w bramkę. Wydawało się, że przebudzili się piłkarze z Wrocławia, ale ich dominacja wciąż pozostawała bez efektu w postaci bramki wyrównującej. Na boisku w barwach Śląska pojawił się również Łukasz Gerstenstein, zastępując Piotra Samca-Talara. Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry znowu okazję stworzył Nahuel, ale tym razem jego strzał został zablokowany. Chwilę później z kontrą ruszyli rywale, jednak kluczową interwencją popisał się Rejczyk. W końcowych minutach Mateusza Żukowskiego zastąpił Arnau Ortiz. Mimo wielu prób drużynie ze Śląska nie udało się doprowadzić do remisu i o awans będą musieli walczyć we Wrocawiu.

Eliminacje do Ligi Konferencji Europy, druga runda: Riga FC – Śląsk Wrocław 1:0 (7′ O. Niang)

Żółte kartki: 69′ R. Ramires, 88′ O. Niang- 22′ S. Petrov, 41′ P. Pokorny, 74′ F. Rejczyk

Riga FC: Rihards Matrevics – Ivan Erquiaga, Antonijs Cernomordijs, Mouhamed Ngom, Raivis Jurkovskis, Orlando Galo, Milos Jojic (72′ Brian Orosco), Hrvoje Babec, Ousseynou Niang (88′ Eduards Daskevics), Reginaldo Ramires (88′ Marko Regza), Anthony Contreras (58′ Gauthier Mankenda)

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński – Serafin Szota (46′ Tommaso Guercio), Simeon Petrov, Alex Petkov, Mateusz Żukowski (84′ Arnau Ortiz), Peter Pokorny, Matias Nahuel, Petr Schwarz, Jakub Jezierski (46′ Filip Rejczyk), Piotr Samiec-Talar (72′ Łukasz Gerstenstein), Sebastian Musiolik