Reprezentacja Polski w piłce nożnej kobiet przegrała na wyjeździe 1:3 z Austriaczkami! Biało-Czerwone nadal bez punktów w eliminacjach do ME 2025.

Początek pierwszej połowy znacznie lepiej zaczęły gospodynie. Wydawały się o wiele pewniejsze i agresywniejsze od Polek, ale mimo przewagi nie potrafiły wypracować klarownej sytuacji do oddania groźnego strzału. Wyróżniającą się zawodniczką na boisku w naszej ekipie zdecydowanie była Ewelina Kamczyk, która wygrywała większość pojedynków. Po 30. minutach rywalizacji Austria nadal dominowała na boisku i budowała obiecujące akcje. Do bramki Szemik w 37. minucie spotkania trafiła Celina Degen i tym samym otworzyła wynik meczu na 1:0. Gospodynię mogły podwyższyć wynik na 2:0, jednak uratował nas spalony (warto podkreślić, że gdyby na tym etapie rozgrywek był VAR, bramka byłaby uznana) tym samym pierwsza połowa zakończyła się jednobramkową przewagą Austrii.

Druga część spotkania ponownie należała do gospodyń, które były bardziej dynamiczne i dokładniejsze. Przez burzowe warunki atmosferyczne obie drużyny miały problemy z opanowaniem piłki. W 56. minucie po fenomenalnym zagraniu Eweliny Kamczyk — Polki miały okazję do wyrównania wyniku, ale niestety Ewa Pajor zmarnowała stuprocentową sytuację sam na sam z bramkarką. Chwilę później gola na 2:0 po zabawie w polu karnym Polek strzeliła Eileen Campbell. Niestety Austriaczki poszły za ciosem — Schasching posłała miękkie zagranie w stronę bramki Szemik, a tam ratująca sytuacje Woś niefortunnie trafiła gola samobójczego. W 75. minucie Padilla-Bidas uderzyła futbolówkę w słupek, ale szybko popędziła i z dobitki umieściła piłkę w siatce, dając nam bramkę honorową.

Polska 1:3 Austria (0:1)

Bramki: 37′ Degen, 68′ Campbell, 71′ Woś (S), – 74′ Padilla-Bidas

Wyjściowa 11-stka: Szemik (B), Zieniewicz, Woś, Adamek, Matysik, Achcińska, Wiankowska, Kamczyk, Kokosz, Pajor (C), Padilla-Bidas.

Rezerwa — Szperkowska, Seweryn, Grec, Mesjasz, Kozak, Zaremba, Brodzik, Grabowska, Zdunek, Lefeld, Krezyman, Dudek.