Za nami ostatnie zmagania fazy grupowej podczas turnieju Elite16 odbywającego się w Ostravie. Po wczorajszym zwycięstwie dziś nasi siatkarze plażowi zanotowali porażkę i wygraną oraz awansowali do dalszej fazy rozgrywek.

W godzinach porannych nasi siatkarze przystąpili do drugiego meczu fazy grupowej, w którym ich rywalami był włoski duet Alex Ranghieri/Adrian Carambula. W pierwszym secie przeciwnicy nie oddali ani razu prowadzenia Biało-Czerwonym. Ostatecznie zwyciężyli w nim 21:18. Druga partia wyglądała już lepiej w naszym wykonaniu. Polacy od początku wypracowali sobie bezpieczną przewagę, i wygrali równie dobrej grze w końcówce 21:17. Tie-break niestety ponownie należał do Włochów, którzy od początku utrzymywali lekką przewagę punktową i wyszli z niego zwycięsko 16:14.

Wieczorem nasi reprezentanci w ostatnim meczu fazy grupowej mierzyli się z Czechami Krystofem Janem Olivą i Tadeasem Trousilem. Pierwszy set to zupełna dominacja Biało-Czerwonych, którzy w pewnym momencie prowadzili aż 11 punktami. Ostatecznie zwyciężyli w nim 21:14. Druga partia wyglądała bardzo podobnie i zakończyła się identycznym wynikiem.

Nasz duet zajął drugie miejsce w grupie C i awansował do fazy pucharowej.