W 1. kolejce grupy H żeńskiego Eurocupu zawodniczki VBW Arki Gdynia wygrały na wyjeździe z Albą Berlin 61:44, rozpoczynając udanie grę w Europie.

Dzień później niż pozostałe żeńskie ekipy w europejskich pucharach swoje zmagania rozpoczęły zawodniczki VBW Arki Gdynia, podejmując na wyjeździe aktualne Mistrzynie Niemiec — Albę Berlin.

Gdynianki od samego początku zbudowały sobie przewagę. Najpierw po serii 4:0, aby chwilę później prowadzić już 12:5. Zawodniczki z Berlina nie potrafiły na te ciosy odpowiedzieć, przez co po pierwszej kwarcie przegrywały 8:15. Jeszcze bardziej skuteczne brązowe medalistki Orlen Basket Ligi z poprzedniego sezonu były w drugiej części pierwszej połowy. Do pewnego momentu gra toczyła się punkt za punkt. Jednak później VBW zanotowały serię 6:0, mając już piętnaście oczek zapasu. Do przerwy już tylko budowały swoją wcześniej wypracowaną przewagę, prowadząc na półmetku 41:23.

Po zmianie stron oba zespoły zdecydowanie zwolniły z tempem budowania kolejnych akcji. Świadczyły o tym zdobywane punkty. W III kwarcie zawodniczki z Berlina, jak i z Gdyni rzuciły zaledwie 19 oczek, a w ostatniej części spotkania raptem o dwa więcej. Stąd też końcowy wynik nie należał do wysokich. Finalnie VBW Arka Gdynia bez większych problemów kontrolowała mecz, odnosząc pierwszy triumf w swojej grupie, że zdecydowanie słabszymi rywalkami Alby – 61:44.