Czwartkowe spotkania w ramach Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy przyniosły bardzo dobre występy polskich zawodników. Świetne mecze mają za sobą m.in. Tomasz Kędziora i Michał Skóraś.

Liga Europy

Czyste konto w starciu z Backa Topola zachował Łukasz Fabiański. Jego West Ham wygrał 1:0, a Polak pełnił rolę kapitana. Po pięciu kolejkach drużyna polskiego bramkarza pozostaje liderem grupy A. W meczu między Rangers a Aris Limassol padł remis 1:1. W barwach tych drugich w 63. minucie na boisku pojawił się Mariusz Stępiński, a w końcówce murawę opuścił Karol Struski. Damian Szymański (AEK Ateny) rozegrał całe spotkanie przeciwko Brighton z opaską kapitana. Jego zespół przegrał 0:1. W przegranym przez Sturm Graz meczu z Rakowem Częstochowa (0:1) 61 minut na murawie spędził Szymon Włodarczyk.

Liga Konferencji Europy

Powody do zadowolenia po dzisiejszych rozgrywkach ma na pewno Tomasz Kędziora (PAOK). Polak otworzył wynik spotkania z Eintrachtem w 55. minucie, wykorzystując zamieszanie w polu karnym rywali. Jego zespół wygrał ostatecznie 2:1 i zapewnił sobie awans do 1/8 finału.

Świetne spotkanie ma za sobą  również Michał Skóraś (Club Brugge). Jego drużyna rozgromiła na wyjeździe Besiktas 5:0, a Polak asystował przy dwóch trafieniach w 50. i 69. minucie. Warto wspomnieć, że na murawie nasz reprezentant pojawił się dopiero wraz z początkiem drugiej połowy. Zespół Polaka po pięciu kolejkach jest liderem grupy D. Fenerbahce Sebastiana Szymańskiego uległo na wyjeździe Nordsjaelland aż 1:6. Polak rozegrał jednak dobre spotkanie. W 43. minucie asystował przy trafieniu Batshuayiego, a chwilę później sam umieścił piłkę w siatce. Bramka została jednak anulowana z uwagi na kontakt piłki z ręką. Pełny mecz w barwach Ludogorets przeciwko Spartakowi Trnawa zagrał Jakub Piotrowski. Jego zespół wygrał 2:1 po bramce w samej końcówce. Całe wygrane przez Aston Villę 2:1 spotkanie z Legią Warszawa rozegrał Matty Cash. Angielska drużyna zajmuje pozycję lidera grupy E po pięciu rozegranych meczach.