Czwartkowe spotkania finałowe eliminacji Ligi Europy i Ligi Konferencji Europy obfitowały w duże emocje. Po raz kolejny z bramki mógł cieszyć się również nasz reprezentant – Matty Cash!

Liga Europy

Cypryjski Aris Limassol, który w eliminacjach Ligi Mistrzów musiał uznać wyższość Rakowa Częstochowa, rozgromił dziś na własnym stadionie Slovan Bratysławę 6:2. Przy bramce na 2:0 asystę zaliczył Mariusz Stępiński. Napastnik opuścił boisko w 63. minucie, natomiast pełne 90 minut zagrał Karol Struski. W dwumeczu zespół Polaków zwyciężył 7:4 i zameldował się w fazie grupowej Ligi Europy. Ludogorets Jakuba Piotrowskiego po bolesnej porażce u siebie, dziś w rewanżu zwyciężył 1:0 z Ajaxem Amsterdam. Nasz zawodnik na murawie spędził 81 minut. Drużyna z Bułgarii nie zagra co prawda w Lidze Europy, ale powalczy o jak najlepszy wynik w Lidze Konferencji Europy.

Liga Konferencji Europy

Świetny występ po raz kolejny ma za sobą Matty Cash. Nasz obrońca kilka dni temu ustrzelił dublet w spotkaniu ligowym z Burnley, a dziś ustalił wynik meczu z Hibernian, strzelając bramkę na 3:0 w 61. minucie. Warto wspomnieć, że na boisku Polak pojawił się zaledwie kwadrans wcześniej. W dwumeczu Aston Villa zwyciężyła aż 8:0 i to ona zagra w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy. Fenerbahce Sebastiana Szymańskiego wygrało na wyjeździe 1:0 z Twente. Polski pomocnik na murawie zameldował się w 61. minucie. Wygrana 6:1 w dwumeczu pozwoliła na zameldowanie się w fazie grupowej rozgrywek. Awans wywalczył również zespół Tomasza Kędziory. Nasz reprezentant w barwach PAOK-u na boisku pojawił się w 64. minucie. Jego drużyna wygrała 4:0 (6:1 w dwumeczu) z Hearts.