Młodzi polscy sportowcy podczas olimpijskiego festiwalu młodzieży Europy zdobywają medale seriami. Tym razem wywalczyli cztery krążki, w tym dwa w skateboardingu.

Jako pierwsza podium wywalczyła kolarka Maria Okrucińska, która w wyścigu ze startu wspólnego zdobyła brąz. Po emocjonującym finiszu na metę w tym samym czasie “wpadły” cztery zawodniczki, a wśród nich reprezentantka Polski. Wygrała Wloszka Linda Sanarini. Wśród chłopców na 5. miejscu uplasował się Szymon Wrona.

Najlepsza w rywalizacji skateboardingu w konkurencji street była Weronika Choromańska. Polka zdobyła złoto dzięki zdobyczy 167,78 pkt. Drugie miejsce zajęła Izraelka Paz – 163,16 pkt, natomiast trzecie z dużo słabszym wynikiem Francuzka Michaud (122,91 pkt).

Medal w streecie wywalczyliśmy także w rywalizacji chłopców, a konkretnie uczynił to Jean Semaan. Jego wynik 212,47 pkt pozwolił mu uplasować się za Francuzem Berguinem oraz reprezentantem Izraela Terrelem.

Bez medalu nie mogła pozostać polska lekkoatletyka. Maja Woźniak na 200m w finale zajęła drugą lokatę z rezultatem 24,08s. Wygrała Czeszka Terezie Taborska (23,61s), a trzecia była Estonka Miia Ott (24,21s). Maja pobiegła szybciej o 0,39s niż w eliminacjach, zdecydowanie poprawiając swój rekord życiowy. Polka była najmłodszą zawodniczką finału!

Miejsce tuż za podium zajęło dwóch biało-czerwonych lekkoatletów. Płotkarka Wiktoria Gadajska na 400m ppł wywalczyła 4. lokatę z czasem 59,04s. Strata do brązowego medalu była jednak duża. Trzecia Francuzka Meta Tumba linię mety minęła z czasem 57,10s. Najszybsza okazała się Ukrainka Mashanienkova (56,28s). Natomiast czwarty na dystansie 200m był Fabian Brylowski. Polak ukończył finał z czasem 21,61s, a do podium zabrakło 0,2s. Złoto zgarnął Szwajcar Eghakha.

Tym razem zdobyczy medalowej nie przyniosło pływanie. 7 miejsce na 50m stylem dowolnym zajął Przemysław Pietroń, natomiast na 8. lokacie uplasowała się sztafeta 4x100m stylem zmiennym w składzie: Aleksandra Prasał, Grzegorz Czogała, Alicja Rodziewicz, Przemysław Pietroń.

Zwycięstwa na EYOF odnieśli koszykarze i koszykarki w odmianie 3×3. Chłopcy pokonali dziś 21:12 Gruzję, ale nie mieli już szansy na awans do fazy pucharowej. Natomiast dziewczyny dzięki wygranej 14:10 nad reprezentacją Rumunii z bilansem 2 zwycięstw i 1 porażki zameldowały się w ćwierćfinale.

Do półfinału debla w tenisie ziemnym awansowali Antoni Kasperski i Jan Sadzik, którzy pokonali parę z Węgier: Marcell Kovacs/Akos Toth 2:1 (6:1, 2:6, 10:6).