EYOF: Pięć medali naszej reprezentacji podczas drugiego dnia zawodów w Skopje!

Grafika: PKOL Aleksandra Sochańska
Grafika: PKOL Aleksandra Sochańska
Piękny dzień ma za sobą nasza reprezentacja podczas drugiego dnia zawodów na EYOF 2025! Dzisiaj Biało-Czerwoni w stolicy Macedonii zdobyli pięć medali. Mistrzynią olimpijską młodzieży została dzisiaj lekkoatletka Aleksandra Sochańska oprócz tego nasi reprezentanci stanęli na podium także na trasie kolarskiej, pływalni oraz nad tatami!

Wczoraj rozpoczęły się zawody na letnich Igrzyskach Młodzieży 2025 w Skopje. Nasza kadra bardzo dobrze rozpoczęła mistrzostwa dla najbardziej utalentowanej młodzieży do 18 roku życia zdobywając wczoraj złoty medal za sprawą naszego sprintera w lekkoatletyce Nikodema Dymińskiego. Dzisiaj apetyty również mieliśmy ogromne i zostały one spełnione zdobyciem pięciu medali!

Lekkoatletyka: 

Najważniejszą informacją dzisiejszego dnia były zawody w konkursie skoku w dal kobiet. Tam złoty medal zdobyła Aleksandra Sochacka z nowym rekordem życiowym który od dzisiaj wynosi 6.13. Polka o 1 centymetr wyprzedziła drugą Finkę Ellę Wallin. To drugi medal i drugie złoto naszych lekkoatletów w Macedonii! Blisko medalu na 400 metrów była Zofia Tomczyk która zajęła czwarte miejsce. Polce do brązu zabrakło 0,35 sekundy natomiast David Malinowski w rywalizacji mężczyzn zajął 8 miejsce.

Pływanie:

Dwa srebrne medale na pływalni zdobyli również nasi pływacy. Srebro na 100 metrów stylem dowolnym zdobyło nasza objawienie niedawnych mistrzostw Europy juniorów Barbara Leśniewska. Polka minimalnie na finiszu przegrała z reprezentantką Włoch Alessandrą Mao. Dodatkowo ze Skopje ze srebrem wyjedzie nasza sztafeta 4×100 metrów stylem dowolnym mikst. Polacy ulegli  jedynie reprezentantom Italii.

Kolarstwo szosowe: 

Dzisiaj w Skopje mieliśmy zawody w jeździe indywidualnej na czas kobiet i mężczyzn. W rywalizacji dziewczyn srebrny medal zdobyła nasza kolarka Magdalena Polańska która przegrała jedynie ze Słowaczką Hajdukovą. Pozostałe Polki zajęły odległe miejsca na 44 została sklasyfikowana Maria Szolucha, a  Julia Pośpiech była 47. W rywalizacji chłopców 11 miejsce zajął Hubert Blokesz natomiast Mateusz Rutkowski był na 12 miejscu.

Judo: 

Brązowy medal w kategorii do 40 kilogramów zdobyła nasza judoczka Julia Błaszczyk. Polka najpierw pokonała Węgierkę Norę Takacs, a w półfinale przegrała z Turczynką Yagmur Yilmazturk. W pojedynku o brązowy medal Błaszczyk zdołała jednak poradzić sobie z Hiszpanką Ruiz Remigio i wyjedzie z Macedonii z medalem na szyi. Gorzej niestety spisał się nasz reprezentant w najniższej kategorii wagowej Bartłomiej Dobrowolski który przegrał w repasażach z Węgrem Milanem Szabo.

Pozostałe:
Badminton: Aleksandra Wasilewska pokonała 2:0 Portugalkę Maribel Sousę, Armenkę Milenę Malkhasyan i Litwinkę Uma Ivanauskaite w fazie grupowej, natomiast Jakub Dulemba pokonał 2:0 Ukraińca Ivana Dzhusa i Irlandczyka Luke Marksa.

Tenis stołowy: Katarzyna Rajkowska pokonała 3:2 Szwedkę Amandę Asp i 3:0 Brytyjkę Siennę Jehta, Patryk Żywodorek wygrana 3:0 z Litwinem Martinem Frizelem.

Siatkówka: Nasi siatkarze pokonali 3:0 reprezentację Włoch natomiast Polki pokonały 3:1 Niemki w fazie grupowej.

O autorze: Olaf Kubin

Pasjonat golfa i kolarstwa. Niepoprawny optymista wierzący, że nadejdą znowu czasy wielkiej reprezentacji w piłce ręcznej.

Dołącz do nas:

PRZEKAŻ DALEJ: