Zagłębie Sosnowiec zremisowało 1:1 z Wisłą Płock w drugim sobotnim meczu 2. kolejki Fortuna 1. Ligi. Wynik spotkania otworzył Mateusz Szwoch, a w drugiej połowie wyrównał Oleksij Bykow. Gospodarze walczyli do końca o zwycięstwo, ale muszą się zadowolić tylko jednym punktem po dwóch meczach.

Pierwsza połowa spotkania przebiegała dosyć spokojnie. W 28. minucie Oleksij Bykow faulował Łukasza Sekulskiego w polu karnym po czym sędzia wskazał na jedenasty metr. Rzut karny wykorzystał Mateusz Szwoch dając Nafciarzom prowadzenie. Zagłębie prezentowało się dosyć przeciętnie, a goście kontrolowali przebieg wydarzeń.

Po przerwie gospodarze dochodzić do głosu. Wreszcie 61. minucie bramkę wyrównującą zdobył Bykow. Po rzucie wolnym Trocia Krzysztof Kamiński wypuścił piłkę, a nadbiegający ukraiński obrońca posłał ją do siatki. Na sześć minut przed końcem bramki trafił Rozwandowicz, ale ostatecznie sędzia uznał, że był spalony. Wynik meczu już nie uległ zmianie.

Pomimo podziału punktów patrząc na przebieg spotkania to Wiślacy mogą być bardziej zadowoleni z remisowego wyniku. Po dwóch rozegranych meczach Płoczczanie mają dwa oczka na koncie, a Zagłębie jedno mniej. W następnej kolejce Sosnowiczanie pojadą do Pruszkowa na mecz ze Zniczem, natomiast podopieczni Marka Saganowskiego podejmą u siebie Lechię Gdańsk.

Zagłębie Sosnowiec – Wisła Płock 1:1 (0:1)

Bramki: Oleksij Bykow 61 – Mateusz Szwoch 29

Zagłębie: Mateusz Kos – Dawid Ryndak (46. Patryk Caliński), Dominik Jończy, Oleksij Bykow (87. Vedran Dalić), Antonio Pavić – Konrad Wrzesiński (73. Juan Cámara), Sebastian Bonecki (46. Joel Valencia), Dean Guezen (46. Meik Karwot), Maksymilian Rozwandowicz, Adrian Troć – Kamil Biliński.

Wisła: Krzysztof Kamiński – David Niepsuj, Jakub Szymański, Beniamin Czajka, Milan Spremo – Fabian Hiszpański (69. Radosław Cielemęcki), Filip Lesniak, Fryderyk Gerbowski (90+1. Marcin Biernat), Mateusz Szwoch, Nikola Srećković – Łukasz Sekulski (69. Sebastian Strózik).