Górnik Zabrze wygrał na wyjeździe z Zagłębiem Sosnowiec w 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski. Przyjezdni choć przegrywali, zdołali odrobić stratę i w dogrywce pokonali podopiecznych Artura Derbina 2:1. W innych spotkaniach tych rozgrywek również nie zabrakło emocji.

Mecz rozpoczął się pozytywniej dla drużyny z Sosnowca. Choć początkowo niewiele wynikało z gry gospodarzy, to w 23. minucie akcja Zagłębia spełniła oczekiwania kibiców w Sosnowcu. Wówczas Biliński podał z lewej strony do aktywnego od pierwszych minut Zielonki, a ten zgrał do Ryndaka, który z bliskiej odległości nie pomylił się i wyprowadził swój klub na prowadzenie. 10 minut później Biliński mógł tą przewagę podwyższyć, ale jego próba znalazła się minimalnie poza obramowaniem. Tuż za chwilę świetnie odpowiedział Górnik, ale strzał Dadoka znalazł się w rękawicach bramkarza. Nie minęło jednak wiele czasu, a  kolejna odpowiedź Zabrzan była już skuteczna. W 37. minucie Karpalik z linii pola karnego wpakował futbolówkę do bramki. Pod koniec pierwszej odsłony spotkania mogło być jeszcze lepiej dla Górnika. Podyktowanego rzutu karnego Nascimento nie zdołał jednak zamienić w prowadzenie, jego strzał wylądował na słupku. Piłkarze zeszli zatem do szatni z remisem.

Po powrocie na boisko Górnik od razu chciał znaleźć drogę do bramki. Swoje okazje mieli m.in. Szcześniak czy Kapralik, ale ich strzały nie kończyły w siatce. W 65. minucie arbiter analizował czy nie podyktować kolejnej jedenastki dla Zabrzan, jednak wślizg Machały nie przekonał go do wskazania na 11. metr. Chwilę później skutecznie uderzył Musiolik, ale gol zawodnika został anulowany. Arbiter odgwizdał pozycję spaloną. Pod koniec podstawowego czasu spotkania swoich sił próbowali Bębenek i Bonecki, ale ich okazje nie zakończyły się pomyślnie dla gospodarzy. Do końca utrzymał się wynik z pierwszej połowy, dlatego piłkarze musieli rozegrać dogrywkę.

Pod koniec pierwszej części dodatkowego czasu po pechowej interwencji golkipera gospodarzy do piłki dopadł Olkowski. Zawodnik przyjezdnych skutecznie uderzył na bramkę i wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Korzystny rezultat dla Górnika utrzymał już się do końca meczu i Zabrzanie awansowali do następnej rundy.

Zagłębie Sosnowiec – Górnik Zabrze 1:2 (1:1)

Bramki: 23′ Ryndak, 36′ Kapralik, 104′ Olkowski

Zagłębie Sosnowiec: Sorcan – Bykov, Machała, Karwot, Zielonka (67′ Bębenek), Bonecki, Ryndak (105′ Wrzesiński), Valencia (67′ Fabry), Ziemann, Jończy, Biliński (67′ Klupś, 113′ Troć)

Górnik Zabrze: Szromnik – Szcześniak, Triantafyllopoulos, Siplak, Barczak (72′ Lukoszek), Dadok (72′ Sekulić), Czyż, Nascimento (46′ Pacheco, 117′ Rasak), Ennali (46′ Olkowski), Kapralik, Musiolik