Za nami jedne z ostatnich spotkań w ramach pierwszej rundy Fortuna Pucharu Polski. Nie obyło się bez sensacji, bowiem poza rozgrywkami jest już Lech Poznań, który został wyeliminowany przez drugoligową Resovię.

W czwartek oglądać mogliśmy trzy spotkania. Awans, zgodnie z założeniami, wywalczyli zawodnicy ŁKS-u Łódź i Zagłębia Lubin. Nie były to jednak łatwe mecze dla obu tych drużyn. Świadkami sensacji byliśmy natomiast w ostatnim starciu, podczas którego Resovia pokonała w regulaminowym czasie gry aktualnego lidera Ekstraklasy – Lecha Poznań.

O zwycięstwie zadecydowała końcówka spotkania!

W pierwszym z czwartkowych spotkań w ramach Pucharu Polski reprezentujący 4. ligę pomorską Grom Nowy Staw na własnym terenie podejmował ŁKS Łódź. Sporym zaskoczeniem było to, że pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem. Przeważali co prawda goście, jednak nie na tyle, by wpływało to na wynik spotkania. Gospodarze liczyli więc na dobrą drugą połowę w swoim wykonaniu, a piłkarze z Łodzi na poprawę swojej gry. Wynik meczu otworzył dopiero w 83. minucie wprowadzony niedawno na murawę Andreu Arasa, dając upragnione prowadzenie pierwszoligowemu ŁKS-owi. W doliczonym czasie gry Hiszpan ustrzelił dublet, pieczętując tym samym awans łódzkiej drużyny do kolejnej rundy. Mimo porażki, drużyna z Nowego Stawu nie ma powodów do wstydu po tym spotkaniu.

Grom Nowy Staw – ŁKS Łódź 0:2 (83′, 90+2′ A. Arasa)

Grom Nowy Staw: Leleń – Góźdź, Błazek, Panek, Jaryczewski – Zieliński (89′ Mielnik), Kopka (90′ Szopiński), Dusza (89′ Wójcik), – Hołtyn (89′ Głodek), Borowski, Urbański (90′ Prykaszczyk)

ŁKS Łódź: Bomba – Majcenić, Tutyškinas, Wiech, Pawlak – Kupczak, Wysokiński (61′ Młynarczyk), Pirulo – Balić (79′ Sitek), Feiertag (62′ Alastuey), Zając (62′ Arasa)

Wymęczone zwycięstwo faworytów po rzutach karnych

Następnie drugoligowe Podbeskidzie gościło na swoim stadionie przedstawiciela Ekstraklasy – Zagłębie Lubin. Miedziowi rozgrywali dziś pierwsze spotkanie pod wodzą nowego szkoleniowca – Marcina Włodarskiego. Tym razem obie połowy upłynęły pod znakiem bezbramkowego remisu. Potrzebna była więc dogrywka. Ta również nie wyłoniła zwycięzcy, mimo że w końcówce gospodarze musieli radzić sobie w dziesiątkę po tym jak drugą żółtą kartkę ujrzał Kacper Gach. Po 120 minutach bez bramek po obu stronach zawodnicy przystąpili do rzutów karnych. Po fatalnie przestrzelonej jedenastce w wykonaniu Radosława Zająca ekipa z Ekstraklasy wygrała 4:3 i zameldowała się w drugiej rundzie.

Podbeskidzie Bielsko-Biała – Zagłębie Lubin 0:0 (karne 3:4)

Podbeskidzie Bielsko-Biała: Wieczorek – Gach, Biernat, Majsterek, Willmann – Misztal (69′ Mršić), Bednarski, Kizyma (76′ Czajkowski) – Gołuch (69′ Rönnberg), Klisiewicz (61′ Tomczyk), Abate (76′ Zając)

Zagłębie Lubin: Burić – Grzybek (51′ Mata), Ławniczak, Nalepa, Kolan – Dąbrowski, Wdowiak (80′ Reguła), Radwański, Mróz (80′ Adamczyk), Pieńko (57′ Kusztal) – Sejk (57′ Mikołajewski)

Resovia eliminuje lidera Ekstraklasy!

W ostatnim w tym tygodniu spotkaniu pierwszej rundy mieliśmy kolejne starcie między drugoligowcem a przedstawicielem Ekstraklasy. Tym razem na stadionie w Rzeszowie Resovia podejmowała zespół Lecha Poznań. Wynik spotkania w 16. minucie otworzył Maksymilian Hebel, który fenomenalnym uderzeniem tuż pod poprzeczkę dał prowadzenie ekipie z Rzeszowa. Do szatni gospodarze schodzili więc prowadząc 1:0. W drugiej połowie wynik nie uległ zmianie, mimo że od 81. minuty gospodarze musieli grać w osłabieniu. Drugą żółtą kartką ukarany został bowiem Radosław Adamski. W samej końcówce czerwoną kartkę ujrzał również Danian Pavlas, ale nie wpłynęło to już na losy spotkania. Tym samym Lech Poznań został kolejnym przedstawicielem Ekstraklasy wyeliminowanym już na starcie rozgrywek o Puchar Polski.

Resovia Rzeszów – Lech Poznań 1:0 (16′ M. Hebel)

Resovia: Gliwa – Adamski, Bukhal, Szymocha, Rębisz (60′ Eizenchart) – Wasiluk, Bąk (70′ Kanach), Hebel (75′ Urynowicz) – Jaroch, Mikrut (60′ Górski), Pavlas

Lech Poznań: Bednarek – Hoffmann (46′ Pereira), Douglas, Milić, Pingot (77′ Gurgul) – Loncar (46′ Murawski), Jagiełło (63′ Sousa), Kozubal – Gholizadeh, Szymczak, Fiabema (56′ Walemark)

Losowanie 1/16 finału Pucharu Polski odbędzie się w poniedziałek (30.09). Dwa dni później z kolei zostanie rozegrane zaległe spotkanie pierwszej rundy między Unią Skierniewice a Motorem Lublin.