Znamy komplet uczestników 1/16 finału Fortuna Pucharu Polski! Dziś do tego grona dołączyły Polonia Bytom, GKS Tychy, Bruk-Bet Termalica Nieciecza i Wisła Kraków!

W czwartek odbyły się ostatnie mecze 1. rundy pucharu tysiąca drużyn.  Granie rozpoczęliśmy w Szczecinie, gdzie drugi zespół Pogoni podejmował 2-ligową Polonię Bytom. Spotkanie zakończyło się wynikiem 4:1 dla drużyny z Górnego Śląska, która bez większych problemów awansowała dalej.

W Tychach mierzyły się dwa zespoły, które przed kilkoma dniami rywalizowały ze sobą w Fortuna 1. Lidze, kiedy to Wisła Płock pokonała 4:1 dzisiejszych gospodarzy. Dziś Tyszanie postanowili się zrewanżować za porażkę. Już w 1. minucie GKS objął prowadzenie, ale w 12. minucie wyrównał Beniamin Czajka. Po zmianie stron na 2:1 trafił Daniel Rumin, a bramka Mateusza Radeckiego z 88. minuty przypieczętowała awans podopiecznych Dariusza Banasika.

Dopiero rzuty karne rozstrzygnęły starcie pomiędzy Kotwicą Kołobrzeg, a Bruk-Bet Termalicą Nieciecza. Po 90 minutach mieliśmy remis 3:3, a w dogrywce najpierw Bruk-Bet objął prowadzenie po skutecznym rzucie karnym Biedrzyckiego, ale w 114. wyrównał Olaf Nowak. W konkursie jedenastek (3:4) minimalnie lepiej spisały się Słonie i to zespół z Małopolski awansował dalej.

Wieczorem czekał nas pojedynek Wisły Kraków i Lechii Gdańsk, czyli dwóch drużyn, które jeszcze niedawno rywalizowały w Ekstraklasie, ale dziś występują na jej zapleczu. Wynik spotkania otworzył w 21. minucie Dawid Olejarka. Na kilkadziesiąt sekund przed końcem regulaminowego czasu gry Chłań został kopnięty przez Krzyżanowskiego, a sędzia po analizie VAR wskazał na jedenasty metr. Luis Fernandez mógł uratować Lechię, ale strzelił zbyt lekko i Broda obronił rzut karny. Już w doliczonym czasie gry Jarosław Przybył dopatrzył się zagrania ręką w polu karnym, a do piłki ponownie podszedł Fernandez. Tym razem napastnik Lechii zmieścił piłkę w siatce, a to oznaczało, że będzie dogrywka. W 105. minucie Wiślacy odzyskali prowadzenie za sprawą Baeny, który przy dobitce nie dał szans bramkarzowi. Jak się okazało później, to była decydująca bramka.

Losowanie par kolejnej rundy Fortuna Pucharu Polski już jutro o godzinie 12:00.

Pogoń II Szczecin – Polonia Bytom 1:4 (1:2)

Bramki: Adam Frączczak 42 (k) – Lucjan Zieliński 21, Patryk Stefański 36, Dawid Wolny 48, Dawid Krzemień 90 (k)

GKS Tychy – Wisła Płock 3:1 (1:1)

Bramki: Krzysztof Kamiński 45 (s), Daniel Rumin 60, Mateusz Radecki 88 – Beniamin Czajka 12

Kotwica Kołobrzeg – Bruk-Bet Termalica Nieciecza 4:4 po dogrywce (2:1, 2:2), karne 3:4

Bramki: Jonathan Junior 41, Josip Soljić 45, Filip Kozłowski 69, Olaf Nowak 114 – Adam Radwański 8 (k), Andrzej Trubeha 50, Tomas Poznar 61, Wiktor Biedrzycki 95 (k)

Wisła Kraków – Lechia Gdańsk 1:1 (1:0) po dogrywce 2:1

Bramki: Dawid Olejarka 21, Baena 105 – Luis Fernandez 90+7