Futsal: Biało-Czerwone lepsze od uczestniczek Mistrzostw Świata!

W ramach przygotowań do zbliżających się Mistrzostw Świata, reprezentantki Polski wzięli udział w turnieju towarzyskim rozgrywanym w Chorwacji. W pierwszym spotkaniu okazały się lepsze od Maroka – 4:1.
Podopieczne Wojciecha Weissy w ramach przygotowań do pierwszych w historii Mistrzostw Świata w kobiecym futsalu — wzięły udział w corocznym turnieju, organizowanym w czerwcu w Chorwacji. Na start zmagań Biało-Czerwone zmierzyły się z reprezentantkami Maroka, które również w listopadzie zagrają na mundialu.
Polki lepsze od uczestniczek Mistrzostw Świata!
Mecz rozpoczął się lepiej dla przeciwniczek, które skorzystały na błędach naszej defensywy i w 4. minucie za sprawą Jasmine Demraoui otworzyły wynik spotkania. Z biegiem czasu Polki zaczęły przejmować inicjatywę nad spotkaniem, lecz nie potrafiły tego udokumentować trafieniem. Marokanki grały bardzo ostro, stąd też w 15′ przekroczyły limit fauli. Przedłużonego rzutu karnego na gola nie zamieniła jednak Bała, która posłała piłkę za poprzeczkę. To jednak napędziło nasze zawodniczki. Najpierw do wyrównania doprowadziła Wiktoria Pietrzyk, a tuż przed przerwą prowadzenie naszej drużynie zapewniła Klaudia Kubaszek.
W drugiej części rywalizacji Polki starały się kontrolować rezultat. W ostatnich 10 minutach rywalki były wyraźnie zmęczone, co dwukrotnie wykorzystały Biało-Czerwone. Na 3:1 strzeliła debiutująca w naszej kadrze — Klaudia Dymińska. Kropkę nad „i” postawiła Julia Szostak. Julia wykorzystała grę z lotnym bramkarzem rywalek, posyłając futbolówkę do siatki przez całe boisko, ustanawiając wynik spotkania.
Wygrana cieszy, tym bardziej że podopieczne Wojciecha Weissy pokonały przeciwniczki, z którymi być może spotkają się w zmaganiach grupowych na zbliżających się Mistrzostwach Świata.
Turniej towarzyski Futsal Week — kobiet:
Polska — Maroko 4:1 (2:1)
Bramki: Wiktoria Pietrzyk 16′, Klaudia Kubaszek 19′, Klaudia Dymińska 33′, Julia Szostak 39′ – Jasmine Demraoui 4′