W drugim, ostatnim grupowym spotkaniu turnieju towarzyskiego w chorwackim Porecu reprezentantki Polski uległy Włoszkom 2:3. Polki mimo to awansowały do półfinału, gdzie zmierzą się z Finkami bądź Chorwatkami.

W drugim i zarazem ostatnim spotkaniu fazy grupowej turnieju towarzyskiego w chorwackim Porecu Biało-Czerwone mierzyły się ze zdecydowanie mocniejszymi Włoszkami, które pokonały Grenlandki aż 13:0.

Pierwsza połowa nie przyniosła zbyt wielu trafień, bowiem worek z bramkami otworzył się dopiero w 16 minucie. Do siatki trafiła wówczas Klaudia Kubaszek, finalizując dwójkową akcję z Agatą Sobkowicz. Mimo optycznej przewagi naszych rywalek to Polki były do przerwy minimalnie lepsze.

Włoszki po zmianie stron wrzuciły jeszcze wyższy bieg i w końcu dopięły swego. W 26′ Greta Ghilardi doprowadziła do wyrównania. Biało-Czerwone od tego momentu bardziej skupiały się na grze obronnej. W 35 minucie pięknym rajdem popisała się Agata Bała. Jej strzał jednak zatrzymał się na słupku, lecz w pobliżu była Paula Fronczak, dobijając celnie uderzenie koleżanki z drużyny. Niestety chwilę później ponownie do wyrównania doprowadziły Włoszki. Decydująca akcja również należała do naszych rywalek. Gola na wagę pierwszego miejsca w grupie i zwycięstwa zdobyła Alessia Gricco.

Pomimo porażki Polki i tak zagrają w sobotnim półfinale turnieju w Chorwacji, gdzie zmierzą się z Chorwatkami bądź Finkami.

Turniej towarzyski w Chorwacji — Faza grupowa

POLSKA — WŁOCHY 2:3 (1:0)

Bramki: Klaudia Kubaszek 16′, Paula Fronczak 35′ – Greta Ghilardi 26′, Erika Ferrara 35′, Alessia Grieco 37′