Reprezentantki Polski na zakończenie fazy Main Round eliminacji do Mistrzostw Świata w futsalu bezproblemowo, wysoko pokonały Kazachstan aż 7:0, meldując się w drugiej rundzie kwalifikacji. Na listę strzelczyń wpisały się łącznie cztery zawodniczki.

Dopełnić formalności – taki cel miały podopieczne Wojciecha Weissa w ostatnim, grupowym spotkaniu kwalifikacji do Mistrzostw Świata w futsalu kobiet. Po pokonaniu Holenderek 4:2, Polki musiały, chociażby zremisować z Kazachstanem, aby zagrać w dalszej fazie eliminacji . Zadanie te okazało się proste, bowiem gospodynie turnieju nie były zbyt wymagającymi rywalkami.

Dominacja od pierwszych sekund

Dominacja – tak w skrócie można opisać przebieg pierwszej połowy rywalizacji. Przewaga na parkiecie naszego zespołu była ogromna. Biało-Czerwoni co chwilę to udowadniały. W 4 minucie worek z bramkami otworzyła Julia Szostak. Chwilę później po golu Agaty Sobkowicz i Pauli Fronczak było już 3:0. Polki się nie zatrzymywał i powiększały prowadzenie. Z rzutu karnego na listę strzelczyń wpisała się również Agata Bała, a następnie po raz drugi do siatki trafiła Agata Sobkowicz, a wynik pierwszej połowy ustanowił jej imienniczka – Agata Bała. Reprezentantki Polski do przerwy prowadziły już 6:0.

Po zmianie stron niewiele się zmieniło, lecz Polki nie były już tak skuteczne. Pewnie kontrolowały mecz. W 31 minucie wynik całego spotkania ustaliła Paula Fronczak. Polki wygrali ostatecznie 7:0, dzięki czemu zapewniły sobie występ w kolejnej fazie rywalizacji, gdzie weźmie udział zaledwie osiem najlepszych nacji Starego Kontynentu!

Eliminacje Mistrzostw Świata w futsalu kobiet:

POLSKA – KAZACHSTAN 7:0 (6:0)

Bramki: Julia Szostak 4′, Agata Sobkowicz 6, 16′, Paula Fronczak 8′, 31′, Agata Bała 15′,20′