W drugim spotkaniu preeliminacyjnym Ligi Mistrzów grupy D Constract Lubawa rozgromił na własnym parkiecie islandzki FC Isbjorninn 8:0. Dublet zaliczył Claudinho

Po zwycięstwie nad Ulteirą IL 6:0, lubawianie zmierzyli się z zespołem z Islandii — FC Isbjorninn, który na inaugurację uległ bardzo wysoko FC Prisztinie 01 (Kosowo) aż 1:11. Co ciekawe w islandzkim zespole występuje tylko jeden obywatel tego kraju. W kadrze posiadają natomiast trzech reprezentantów Polski, są nimi: Kamil Twardowski (bramkarz) i dwóch zawodników z pola — Andrzej Gawroński i Mateusz Lis.

Pełna kontrola Mistrzów Polski!

Od samego początku Mistrz Polski był zespołem aktywniejszym na boisku. W ciągu trzech i pół minuty Constuktorzy mieli kilka świetnych sytuacji, aby objąć prowadzenie, lecz za każdym razem na posterunku znajdował się golkiper gości. Przełamanie nastąpiło w 5′ za sprawą Adriano. Brazylijczyk uderzył po ziemi futbolówkę, ta zaskoczyła bramkarza i znalazła drogę do bramki. Szturm podopiecznych Dawida Grubalskiego trwał w najlepsze. W 10 minucie po stałym fragmencie gry (rzut różny) podanie otrzymał Claudinho, który bez najmniejszych problemów pokonał Argote’a i podwyższył prowadzenie. Chwilę później było już 3:0. Błąd “niedźwiedzi polarnych” wykorzystał zdobywca drugiej bramki dla polskiego zespołu. Aktywny pod polem karnym był Tomasz Kriezel. Kapitan reprezentacji potrzebował trzech strzałów, aby wpisać się na listę strzelców, finalizując podanie z rzutu rożnego. W 17′ lubawianie przekroczyli limit faulów, w konsekwencji czego został podyktowany przedłużony rzut karny dla Isbjorninn. Islandczycy jednak go przestrzelili.

W końcówce pierwszej części rywalizacji Victor Lopes (bramkarz Lubawy) zauważył, że z bramki wyszedł Argote. Zdecydował się na strzał, który znalazł się w siatce.

Kolejne zwycięstwo!

Po zmianie stron nadal zespół z Warmii i Mazur dominował na boisku. W 25′ Mateusz Mrowiec znalazł w polu karnym niepilnowanego Sebastiana Grubalskiego, strzelając swoją pierwszą bramkę po powrocie do klubu. Kilka sekund później było już 7:0. Premierowe trafienie zanotował Dosa. W dalszych minutach Construktorzy urządzili sobie strzelecki trening, lecz tylko jeden z nich potrafili zamienić na gola. Na 8:0 strzelił Pedrinho. Ostatecznie Mistrz Polski odniósł pewne zwycięstwo. W sobotę zagrają o wejście do fazy grupowej Ligi Mistrzów.

W drugim grupowym spotkaniu FC Prisztina pokonała Ulteirę IL 5:1.

Preeliminacje Ligi Mistrzów w futsalu

Constract Lubawa — FC Isbjorninn 8:0 (5:0)

Bramki: Adriano 5‘, Claudinho 10′, 10′, Tomasz Kriezel 12′, Lopes 20′, Grubalski 25′, Dosa 25′, Pedrinho 40′