W ostatnim spotkaniu grupy D preeliminacji Ligi Mistrzów Constract Lubawa zremisowała z najlepszym zespołem z Kosowa, FC Prisztiną 01 1:1. Taki wynik oznacza, że awans do kolejnego etapu wywalczyły obie drużyny!

Constract Lubawa i FC Prisztina przed spotkaniem były niepokonane. Mistrzowie Kosowo najpierw znokautowały FC Isbjorninn 11:1, a następnie pokonali 5:1 Ulteirę IL. Z kolei polski zespół wygrał 6:0 z Norwegami, a następnie 8:0 z Islandczykami. Z racji tego, iż Kosowianie zdobyli dotychczas więcej goli, to prowadzą w grupie. Awans do fazy głównej Ligi Mistrzów uzyska tylko jego zwycięstwa. Oznacza to, że Construktorzy muszą ten mecz wygrać albo zremisować, gdyż jeden zespół z drugich miejsc również otrzyma awans.

Bicie głową w mur

Wymiana ciosów — tak można określić pierwsze minuty polsko-kosowskiej batalii. Bardziej aktywni na boisku wydawali się lubawianie, którzy mieli kilka bardzo dobrych prób, aby otworzyć worek z bramkami. Dopiero w 8′ Mistrzowie Polski znaleźli sposób na pokonanie golkipera Prisztiny. Victor Lopes długim podaniem ujrzał pod polem karnym Kacpra Sendlewskiego. Reprezentant Polski wziął na barki jednego z obrońców, obrócił się i strzałem pod dłuższy słupek wyprowadził zespół z naszego kraju na prowadzenie. Od tego momentu podopieczni Dawida Grubalskiego zdominowali spotkania. Gra toczyła się w większości na połowie Mistrzów Kosowa. Swojej przewagi nie potrafili jednak udokumentować kolejnymi trafieniami. Co gorsza, po kontrze goście doprowadzili do wyrównania. Strzelcem gola był Drilon Maxharraj, tym samym nie ma już w preeliminacjach drużyny z czystym kontem. Końcówka pierwszej połowy należała do przyjezdnych, lecz za każdym razem na posterunku był Lopes. Do przerwy 1:1.

Bez goli w drugiej połowie

Po zmianie stron mecz się niesamowicie wyrównał. Żadna ze stron nie potrafiła zaznaczyć swojej dominacji, przez co gra nabrała tempa, a kibice widzieć mogli akcję pod obiema bramkami. Niestety do samego końca nie udało się już “wcisnąć” piłki do siatki. Taki scenariusz oznacza awans FC Prisztiny z pierwszego miejsca. Lubawianie z kolei okazali się najlepszą drużyną z drugich miejsc, co również daje przepustkę do dalszego etapu.

Constract Lubawa — FC Prisztina 01 1:1 (1:1)

Bramki: Kacper Sendlewski 8′ – 15′ Maxharraj