Mistrz Polski, Constract Lubawa na zakończenie fazy głównej Ligi Mistrzów bardzo pewnie i wysoko pokonał szwedzkie Orebro SK 10:2. Wynik ten oznacza, że lubawianie zagrają w kolejnej rundzie tych elitarnych rozgrywek, w której udział weźmie zaledwie 16 drużyn!

Po niezwykle szalonym i zaciętym spotkaniu, w którym Mistrz Polski pokonał Dinamo Futsal Constract Lubawa zbliżył się znacząco do awansu do najlepszej szesnastki tegorocznej edycji Ligi Mistrzów. Jednak przed podopiecznymi Dawida Grubalskiego stało jeszcze jedno zadanie. Ostatnim przeciwnikiem na drodze było szwedzkie Orebro SK, które jest zdecydowanie najsłabsze grupie. Na inaugurację przegrali aż 1:8 z gospodarzem turnieju, a następnie 2:7 z Titogradem. Pewne było już, że zespół ze Skandynawii nie ma żadnych szans na dalszą przygodę w tych rozgrywkach.

Duża przewaga, minimalna prowadzenie

Zgodnie z oczekiwaniami od pierwszych minut stroną dominującą byli zawodnicy z Lubawy, którzy już w 3 minucie za sprawą Claudinho objęli prowadzenie. Długo nie było trzeba czekać na podwyższenie. W 9′ do siatki trafił Lisowski, na co natychmiastowo odpowiedzieli Szwedzi, trafieniem na 2:1. Pomimo wielu, wręcz stuprocentowych sytuacji, długimi fragmentami gry lubawianie mieli problem ze zdobyciem kolejnych bramek. Niemoc w samej końcówce pierwszej połowy przełamał Raszkowski, ustanawiając wynik do przerwy na 3:1.

Popis strzelecki i pewne zwycięstwo!

Prawdziwy festiwal strzelecki Mistrz Polski urządził sobie po zmianie stron. Na przestrzeni zaledwie trzech minut rezultat na tablicy wyników zmieniał się trzykrotnie. W 22 minucie trafiali Raszkowski i Silva, a chwilę później za sprawą Lisowskiego było już 6:1. Constract się nie zatrzymywał i zdobywał kolejne trafienia! W 26′ hat-tricka uzupełnił Jakub Raszkowski. Skandynawowie nie zamierzali pozostawać dłużni i zanotowali swoje trafienia. Po dwóch kwadransach było 7:2. Następnie podopieczni Dawida Grubalskiego po raz kolejny w bardzo krótkim okresie czasu trzykrotnie umieścili piłkę w siatce. Trafiali kolejno: Ferreira, Silva i Jankowski, a ich prowadzenie wzrosła do ośmiu bramek – 10:2! Takim też wynikiem zakończyło się całe spotkanie.

Wszystko jasne! Futsal Dinamo pokonał 3:0 czarnogórski Titograd. Taki wynik oznacza, że to Constract zagra w Elite Round Ligi Mistrzów, w którym udział weźmie szesnaście najlepszych zespołów Europy!

Faza główna Ligi Mistrzów — Grupa 5

Constract Lubawa — Örebro SK 10:2 (3:1)

Bramki: Claudinho 3′, Lisowski 9′, 23′, Raszkowski 16′, 22′, 26′, Silva 22′, 33′, Ferreira 32′, Jankowski 35′ – Erik 11′, Gantzhorn 30′