Za nami 10. kolejka FOGO Futsal Ekstraklasy. Doszło w niej do dwóch hitowych spotkań. Na inaugurację Rekord Bielsko-Biała pokonał GI Malepszy Leszno, odbierając im status ekipy niepokonanej. Pierwszy triumf w sezonie zanotowali zawodnicy Jagiellonii Białystok, a na zakończenie Constract Lubawa pokonał opolan. Padło łącznie 47 trafień, co dało średnio blisko 6 goli na mecz.

CONSTRACT LUBAWA – EUROBUS PRZEMYŚL 13:0 (6:0)

W środę zostało rozegrane zaległe spotkanie 7. kolejki, w którym Constract Lubawa podejmował u siebie beniaminka z Przemyśla.

Mistrz Kraju urządził sobie festiwal strzelecki, bowiem już w pierwszej połowie sześć razy umieścił piłkę w siatce. Po zmianie stron było jeszcze lepiej. Ostatecznie lubawianie znokautowali przemyślan, aplikując im aż 13 goli i zachowując czyste konto.

Bramki: Martin Dosa 2′, Jakub Raszkowski 5′, 16′, Tomasz Kriezel 10′, Everton Ferreira 11′, 33′, Sebastian Grubalski 19′, Claudinho 26′, Oskar Dmochewicz 36′, 36′, Pedro Oliveira Silva 37′, 37′ – Arkadiusz Wielgosz 22′ (s)

REKORD BIELSKO-BIAŁA – GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO 4:1 (2:0)

Na inaugurację 10. serii gier w hitowym spotkaniu Rekord Bielsko-Biała podejmował niepokonane do tej pory — GI Malepszy Leszno.

Najwięcej działo się w końcówce pierwszej połowy. Wtedy dwa ciosy zadali gospodarze, dzięki czemu do przerwy prowadzili 2:0. Po zmianie stron podwyższyli swoje prowadzenie, które po trzech kwadransach wynosiło 4:1. Takim też wynikiem zakończył się pojedynek. Jest to pierwsza ligowa porażka leszczynian w tym sezonie!

Bramki: Stefan Rakić 15′, Matheus Ferreira 19′, 24′, Michał Marek 31′ – Jose Luis Tangarife 32′

SOŚNICA GLIWICE — AZS UW DARKOMP WILANÓW 1:3 (0:2)

Do ciekawie zapowiadającego się spotkania doszło w Gliwicach, gdzie poszukująca swojego pierwsza zwycięstwa Sośnica podejmowała Akademików z Warszawy, którzy ostatni raz wygrali na początku września.

Warszawiacy od początku starali się przejąć inicjatywę, przez co po 15 minutach prowadzili 2:0. Po przerwie kontakt złapali gliwiczanie za sprawą trafienia Konrada Podobińskiego. Ostatnie słowo należało jednak do AZSu. W 38′ wynik spotkania na 3:1 ustanowił Jean Carlos. Tym samym Wilanów odnotował drugie zwycięstwo.

Bramki: Konrad Podobiński 32′ – Moustapha Diakite Djigue 14′, Jean Carlos 15′, 38′

RED DRAGONS PNIEWY – BSF ABJ BOCHNIA 3:2 (0:0)

Bardzo długo zawodnicy rozkręcali się w Pniewach, gdzie tamtejsze Red Dragons zmierzyło się z BSFem Bochnią. Wszystkie pięć bramek padło dopiero po przerwie. Wtedy w 22′ drogę do siatki znalazł Pedro Pereira. Najwięcej działo się w ostatnich dziesięciu minutach. Najpierw pniewianie odrobili straty i wyszli na prowadzenie 2:1. Po chwili jednak do ponownego remisu doprowadził Minor Cabalceta. Gola na wagę trzech oczek dla gospodarzy zdobył Adrian Skrzypek. Jest to dla nich dopiero drugie zwycięstwo w tym sezonie.

Bramki: German Romero 33′, Mateusz Kostecki 35′, Adrian Skrzypek 38′ – Pedro Pereira 22′, Minor Cabalceta 35′

LEGIA WARSZAWA — PIAST GLIWICE 1:3 (1:2)

Bardzo szybko za strzelanie wzięli się zawodnicy w starciu Legii Warszawy z Piastem Gliwice. Już w 2′ minucie worek z bramkami otworzył Rafael Cadini. Natychmiastowo odpowiedzieli na to warszawiacy. Następnie w 8. minucie Alan Gitahy ponownie wyprowadził gliwiczan na prowadzenie. Jak się później okazało, było to ostatnia bramka w pierwszej połowie.

Kropkę nad “i” w 37′ postawił Kamil Roll. Tym samym brązowy medalista z poprzedniego sezonu pokonał stołeczny zespół 3:1, powracając na zwycięski szlak po porażce derbowej z Rekordem.

Bramki: Mykyta Storozhuk 4′ – Rafael Cadini 2′, Alan Gitahy 8′, Kamil Roll 37′

JAGIELLONIA BIAŁYSTOK – FC REITER TORUŃ 3:2 (0:0)

Podobnie, jak w Pniewach, w spotkaniu Jagiellonii Białystok przeciwko FC Reiter Toruń nie padły żadne trafienia w pierwszych dwudziestu minutach.

Po przerwie jako pierwsi worek z bramkami otworzyli białostoczanie za sprawą trafienia Mateusza Łabieńca. Ich ofensywa trwała w najlepsze. Kilka minut później podwyższyli prowadzenie. W samej końcówce kontakt złapali torunianie, lecz nie udało im się już dogonić rywala. Jaga wygrała 3:2 i zapisała na swoje konto pierwszy komplet punktów w tym sezonie.

Bramki: Mateusz Łabieniec 26′, Grzegorz Haraburda 33′, Grzegorz Makal 40′ – Jakub Sławkowski 38′, Krzysztof Elsner 40′

EUROBUS PRZEMYŚL – CLEAREX CHORZÓW 7:2 (2:2)

W Przemyślu jak najszybciej chcieli zmazać plamę po bardzo wysokiej porażce w Lubawie. Eurobus miał do tego dogodną sytuację, bowiem zmierzyli się z Clearexem, który nie radzi sobie w tym sezonie zbyt dobrze.

Do przerwy, o dziwo, na tablicy wyników był remis 2:2. Dopiero po zmianie stron przemyślanie zaznaczyli swoją dominację, aplikując chorzowianom pięć kolejnych trafień, nie tracąc ani jednej. Wygrali 7:2 i powrócili na zwycięską ścieżkę po trzech kolejnych porażkach.

Bramki: Kamil Bała 2′, 23′, 33′, Damian Demski 5′, Michał Dubiel 22′ (s), Eryk Kiełbasa 33′, Artur Kuźma 40′ – Sebastian Brocki 10′, 16′

WE-MET KAMIENICA KRÓLEWSKA – WIDZEW ŁÓDŹ 2:7 (2:3)

W pierwszym niedzielnym spotkaniu Kamienica Królewska zmierzyła się z rozpędzonym ostatnio Widzewem Łódź.

Pierwsza połowa była niezwykle wyrównana. Jako pierwsi na prowadzenie wyszli gospodarze, lecz później trzy trafienia zanotowali przyjezdni. Wynik do przerwy na 2:3 ustanowił Mateusz Madziąg.

Po zmianie stron zgodnie z oczekiwaniami wyższy bieg wrzucił Widzew, co zaowocowało podwyższaniem swojego prowadzenia z każdą kolejną minutą. Łodzianie nie dali już sobie “wbić” żadnej bramki, a ich licznik zamknął się na siedmiu trafieniach. Dla Widzewiaków to już czwarte z rzędu zwycięstwo.

Bramki: Milinton Tijerino 6′, Mateusz Madziąg 20′ – Kamil Kucharski 17′, 35′, Hugo Freitas 28′, Willy May 19′, Jefferson Ortiz 27′, Norbert Dregier 31′, Miłosz Krzempek 34′

CONSTRACT LUBAWA – DREMAN OPOLE KOMPRACHCICE 5:1 (2:1)

Na zakończenie 10. kolejki Constract Lubawa w hitowym spotkaniu zmierzył się z Dremanem Opole.

Na otwarcie wyniku trzeba było poczekać do 16 minuty. Wówczas Jakub Janczak wyprowadził opolan na prowadzenie. Jak się później okazało było to jedyne trafienie przyjezdnych. Od tego momentu lubawianie z każdą kolejną minutą budowali swoją przewagę. Do przerwy prowadzili 2:1.

Po zmianie stron trzykrotnie znaleźli sposób na zdobycie bramki i wygrali 5:1. Zakończyli tym samym passę siedmiu zwycięstw z rzędu opolan. Lubawa pozostała jedyną ekipą bez porażki.

Bramki: Jakub Raszkowski 17′, 19′, 34′, Mateusz Mrowiec 27′, Paweł Kaniewski 40′ – Jakub Janczak 16′