W weekend odbyła się 12. kolejka FOGO Futsal Ekstraklasy, w której padło łącznie 56. trafień, czyli średnio 7 na mecz. Najciekawiej było w Pniewach, gdzie miejscowy Red Dragons przegrał z Jagiellonią Białystok, komplikując sobie znacząco sytuację w tabeli. Ponadto AZS Warszawa odwrócił losy spotkania, oddalając się od strefy spadkowej

SFF KS SOŚNICA GLIWICE – GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO 0:8 (0:4)

Na inaugurację 12. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy beniaminek ligi — Sośnica Gliwice podejmowała u siebie zespół z Leszna. Od samego początku to goście byli stroną dominującą w spotkaniu. Już w pierwszej połowie znaleźli czterokrotnie sposób na zdobycie bramki. Po przerwie dołożyli drugie tyle, odnosząc wysokie zwycięstwo – 8:0. Dla leszczynian jest to przełamanie po dwóch porażkach (3:4 z Legią i 1:4 z Rekordem). Gliwiczanie z kolei wciąż pozostają bez wygranej w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce

Bramki: Rajmund Siecla 2′, 33′, Jakub Kąkol 11′, 25′, Jose Luis Tangarife 17′, Kacper Konopacki 19′, Daniel Gallego Garcia 28′, Oleksandr Kolesnykov 39′

CONSTRACT LUBAWA — CLEAREX CHORZÓW 7:0 (3:0)

Do kolejnego jednostronnego widowiska doszło w Lubawie, gdzie Mistrz Polski — Constract zmierzył się z przedostatnim w tabeli — Clearexem. Podopieczni Dawida Grubalskiego od samego początku narzucili swoje tempo gry. Stąd też po 11. minutach prowadzili 3:0. Po przerwie ich licznik zdobytych bramek zatrzymał się na siedmiu, a Clearex nie był w stanie, chociażby raz umieścić piłkę w siatce. Lubawianie pozostają niepokonani i pewnie z przewagą trzech punktów prowadzą w lidze

Bramki: Mateusz Lisowski 6′, Mateusz Mrowiec 9′, 11′, Jakub Raszkowski 24′, 40′, Tomasz Kriezel 32′, Paweł Kaniewski 37′

RED DRAGONS PNIEWY — JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 3:4 (1:0)

Do bardzo ważnego spotkania w dolnych rejonach tabeli doszło w Pniewach, gdzie miejscowy Red Dragons zmierzył się z Jagiellonią Białystok. W pierwszej połowie obie drużyny się badały, w konsekwencji czego padła tylko jedna bramka — autorstwa Mateusza Kosteckiego, która dała prowadzenie pniewianom.

Po przerwie do ataku ruszyła Jagiellonia, zdobywając trzy bramki z rzędu. Chwilę później jednak Czerwone Smoki złapały kontakt, co zwiastowała szalenie nerwową końcówce. Ostatecznie Jaga dowiozła zwycięstwo do końca, dzięki czemu wygrała po raz drugi z rzędu i awansowała na 14. miejsce w tabeli, tracąc tylko trzy oczka do strefy bezpiecznej, czyli trzynastych Pniew

Bramki: Mateusz Kostecki 6′, Adrian Skrzypek 32′, Patryk Hoły 40′ – Jacek Stefanowicz 22′, Jakub Kozłowski 29′, Piotr Skiepko 31′, Mateusz Łabieniec 40′

DREMAN OPOLE KOMPRACHCICE – WIDZEW ŁÓDŹ 2:3 (1:1)

Spotkanie pomiędzy Dreman Opole Komprachcice a Widzewem Łódź nazwać było można hitowym starciem tez serii gier. Po pierwszej połowie na tablicy wyników widniał remis – 1:1. Najpierw do siatki trafił Felipe Deyvisson, a chwilę później Daniel Krawczyk.

Po zmianie stron w 60. sekund dwukrotnie zmieniał się rezultat. Najpierw łodzian na prowadzenie wyprowadził Kamil Kucharski, aby po chwili tym samym odpowiedziało Opole. Ostatnie słowo należało jednak do Widzewa, a dokładniej do Kucharskiego, który w 28. minucie zamknął worek z bramkami. Dla gospodarzy to trzecie spotkania bez triumfu, tym samym goście z Łodzi zrównali się z nimi punktami i znajdują się w ścisłej czołówce tabeli

Bramki: Felipe Deyvisson 14′, Denys Blank 23′ – Daniel Krawczyk 16′, Kamil Kucharski 22′, 28′

WE-MET KAMIENICA KRÓLEWSKA — AZS UW DARKOMP WILANÓW 3:4 (3:2)

Beniaminek z Kamienicy Królewskiej podejmował u siebie AZS UW Wilanów. Było to o tyle ważne spotkanie, gdyż zwycięzca znacząco oddaliłby się od strefy spadkowej

Początkowo wszystko dobrze układało się dla gospodarzy, którzy po 12. minutach prowadzili już 3:0 i nic nie zwiastowało problemów w dalszej fazie starcia. Podrażnieni akademicy wzięli się za odrabianie strat i do przerwy przegrywali tylko 2:3

Po zmianie stron nadal naciskali. W końcu udało im się odwrócić losy pojedynku. Z wyniku 0:3 zrobili 4:3 i zgarnęli arcyważne trzy punkty. Tym samym z dorobkiem 15. oczek wskoczyli na 8. miejsce w ligowej tabeli

Bramki: Milinton Tijerino 4′, Błażej Wenta 7′, Bartosz Stencel 12′ – Denys Lifanov 13′, 26′, Jakub Wankiewicz 18′, Moustapha Diakite 29′

REKORD BIELSKO-BIAŁA — BSF ABJ BOCHNIA 5:1 (2:0)

Rozpędzony Rekord Bielsko-Biała zmierzył się na własnym parkiecie z BSF-em Bochnia. Rekordziści wzięli się do roboty od pierwszej minuty. Po bramkach Michała Marka (jest to jego 200. trafienie w FOGO Futsal Ekstraklasie i tym samym w barwach bielszczan) i Mikołaja Zastawnika prowadzili do przerwy 2:0

Po zmianie stron dołożyli kolejne bramki i pewnie pokonali ekipę z Bochni – 5:1, dopisując na swoje konto siódme zwycięstwo z rzędu. Z hat-trickiem na koncie spotkanie zakończył. Bochnianie zanotowali z kolei czwartą porażką w ostatnich pięciu meczach

Bramki: Michał Marek 5′, Mikołaj Zastawnik 18′, 22′, 37′, Taras Korolyshyn 30′ – Pedro Pereira 25′

EUROBUS PRZEMYŚL – PIAST GLIWICE 2:5 (2:2)

Eurobus Przemyśl zmierzył się na własnym parkiecie z Piastem Gliwice. Po pierwszej połowie pachniało niespodzianką, bowiem przemyślanie remisowali z wyżej notowanym przeciwnikiem – 2:2

Ich gra posypała się po przerwie. Po sześciu minutach tej części gry przegrywali 2:4, a kropkę nad “i” w 31′ postawił Vinicius Lazzaretti. Tym samym brązowy medalista sprzed roku wygrał 5:2.

Bramki: Eryk Kiełbasa 1′, Hryhorii Zanko 12′ – Rafael Cadini 4′, Piotr Matras 10′, 24′, Vinicius Teixeira 26′, Vinicius Lazzaretti 31′

FC REITER TORUŃ — LEGIA WARSZAWA 2:7 (2:4)

Na zakończenie 12. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy FC Toruń podejmował Legię Warszawę. Obie ekipy od razu wzięły się na strzelanie. Po 5. minutach gospodarzy prowadzili 2:1. Od tamtej pory gole zdobywali już tylko Legioniści. Do przerwy prowadzili oni 4:2

Po zmianie stron dorzucili kolejne trzy gole i odnieśli okazałe zwycięstwo – 7:2. Tym samym zrównali się punktami z Widzewem i Opolem, tracąc tylko dwa oczka do czwartego Leszna

Bramki: Patryk Szczepaniak 5′, Krzysztof Elsner 5′ – Andre Luiz 3′, 36′, Davidson Silva 13′, 16′, Rui Carlos Pinto 16′, Michał Klaus 36′, Tomasz Warszawski 37′