W drugim spotkaniu towarzyskim reprezentantki Polski w futsalu pokonały rywalki z Francji 7:2. Bramki zdobywały Agata Sobkowicz, Klaudia Kubaszek, Paula Fronczak, Maja Szydełko, Natalia Matuszewska oraz dwukrotnie Agata Bała.

W drugim, rewanżowym spotkaniu w ramach przygotowań do pierwszych dla naszego kraju eliminacji do Mistrzostw Świata reprezentantki Polski zagrały w Hali Gier Akademii Wychowania Fizycznego w Krakowie z Francuzkami.

Tym razem Polki nie objęły prowadzenia w pierwszej, a w czwartej minucie, kiedy to drogę do bramki znalazła Agata Sobkowicz. Francuzki jednak tego dnia były zdecydowanie lepiej dysponowane, przez co 5′ później doprowadziły do wyrównania. Ich radość nie trwała jednak długo, bowiem dwa ciosy w odstępie kilku sekund zadała Agata Bała, wyprowadzając Biało-Czerwone na dwubramkowe prowadzenie. Pod koniec pierwszej połowy do siatki Polki trafiały jeszcze dwa razy. Najpierw dokonała tego Klaudia Kubaszek, a chwilę później Paula Fronczak.

Po zmianie stron podopieczne Wojciecha Weissa zwolniły grę, lecz w dalszym ciągu przeważały na boisku, Na 6:1 trafiła Maja Szydełko, a wynik końcowy (7:2) ustanowiła Natalia Matuszewska w 32′, odpowiadając na drugie trafienie Francuzki Faustine Pellegry.

Podsumowując, Polki rozegrały w ramach przygotowań do eliminacji do Mistrzostw Świata dwa spotkania kontrolne z zaczynającymi swoją przygodę z kobiecym futsalem — Francuzkami. Doświadczone zawodniczki z Polski ustrzeliły łącznie 13 bramek, tracąc przy tym zaledwie dwie.

Mecz towarzyski:

POLSKA — FRANCJA 7:2 (5:1)

Bramki: Agata Sobkowicz 4′, Agata Bała 13′, 13′, Klaudia Kubaszek 17′, Paula Fronczak 19′, Maja Szydełko 21′, Natalia Matuszewska 32′ – Faustine Pellegry 9′, 30′