W środę odbyła się niepełna, 11. kolejka FOGO Futsal Ekstraklasy. W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu Legia Warszawa pokonała na wyjeździe GI Malepszy Leszno. Ponadto w derbach Gliwic, lepszy okazał się Piast. Punkty straciło też Opole. Oznacza to, że czołowa trójka tabeli nieco odskoczyła od pozostałych.

DREMAN OPOLE KOMPRACHCICE — RED DRAGONS PNIEWY 3:3 (0:1)

Dreman Opole Komprachcice podejmowało na własnym parkiecie zespół z Pniew. Dość niespodziewanie to goście od samego początku wydawali się stroną dominującą, stąd też do przerwy prowadzili 1:0.

Po zmianie stron opolanie robili, co mogli, aby dogonić bardzo dobrze dysponowanego rywala. Ostatecznie obie drużyny podzieliły się punktami – 3:3. Wynik ten można nazwać niespodzianką, bowiem pniewianie znajdują się tuż nad strefą spadkową.

Bramki: Vadim Ivanov 21′, Marek Bugański 22′, Denys Blank 31′ – Dawid Lach 14′ (s), Mateusz Kostecki 34′, Piotr Błaszyk 39′

CLEAREX CHORZÓW – WE-MET KAMIENICA KRÓLEWSKA 0:4 (0:4)

Do bardzo ciekawie zapowiadającego się spotkania doszło w Chorzowie, gdzie będący w strefie spadkowej Clearex zmierzył się z beniaminkiem z Kamienicy Królewskiej, który nie mógł czuć się bezpiecznie.

Od samego początku to goście rozdawali karty, już po 3 minutach po dwóch trafieniach Tijerino prowadzili 2:0. W końcowych fragmentach pierwszej części zadali jeszcze dwa ciosy i na przerwę zeszli przy prowadzeniu 4:0.

Po zmianie stron chorzowianie próbowali dogonić rywala, lecz nie byli w stanie strzelić, chociażby bramki honorowej. Tym samym przegrali arcyważny mecz 0:4 i zajmują 15. miejsce w tabeli. Kamienica Królewska ma na ten moment 5 oczek przewagi nad strefą spadkową.

Bramki: Milinton Tijerino 2′, 3′, 17′, Łukasz Borkowski 19′ (s)

PIAST GLIWICE – SOŚNICA GLIWICE 4:0 (3:0)

W Gliwicach doszło do derbowego spotkania pomiędzy brązowym medalistą z poprzedniego sezonu — Piastem, a Sośnicą. Zgodnie z oczekiwaniami gospodarze przez cały mecz kontrolowali przebieg rywalizacji, pokonując beniaminka 4:0. Sośniczanie wciąż czekają na historyczny triumf w FOGO Futsal Ekstraklasie.

Bramki: Breno Bertoline 15, 29, Alan Gitahy 19, Edgar Varela 20

GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO – LEGIA WARSZAWA 3:4 (2:2)

GI Malepszy Leszno podejmowało u siebie Legie Warszawę. Od samego początku pojedynek ten mógł się podobać, bowiem do przerwy widniał remis 2:2.

Po zmianie stron bardzo szybko Legioniści strzelili dwie bramki i wyszli na dwubramkowe prowadzenie, które udało im się utrzymać do samego końca. Tym samym jako druga ekipa w tym sezonie pokonali drużynę z Leszna – 3:4.

Bramki: Kacper Konopacki 8′, Albert Betowski 14′, 33′ – Andre Luiz 18′, 23′, Rajmund Siecla 20′ (s), Mykyta Storozhuk 24′

AZS UW DARKOMP WILANÓW – EUROBUS PRZEMYŚL 3:2 (2:0)

Do kolejnego ważnego spotkania doszło w Warszawie, gdzie AZS UW Wilanów zmierzył się z beniaminkiem z Przemyśla.

Na otwarcie wyniku czekać trzeba było do 18 minuty, wówczas worek z bramkami otworzył Jarosław Żmijewski. Dwie minuty później akademicy prowadzili już 2:0 po bramce Diakite.

Po przerwie przemyślanie próbowali wrócić do rywalizacji, lecz ostatecznie ulegli warszawiakom 2:3. Dla gospodarzy oznacza to chwilowy spokój w walce o ligowy byt. W tym momencie zajmują 11. lokatę, lecz do ósmej Bochni tracą zaledwie dwa oczka. Tyle samo przewagi mają nad trzynastymi Pniewami.

Bramki: Jarosław Żmijiwski 18′, Moustapha Diakite 20′, 36′ – Hryhorii Zanko 29′, Mateusz Wanat 35′

WIDZEW ŁÓDŹ — CONSTRACT LUBAWA 0:6 (0:4)

W Łodzi tamtejszy Widzew podejmował Mistrza Polski i aktualnego lidera tabeli — Constract Lubawę. Lubawianie okazali zbyt mocni dla gospodarzy, aplikując im łącznie sześć trafień, zachowując przy tym czyste konto. Tym samym wciąż pozostają zespołem bez porażki.

Bramki: Pedrinho 3′, Everton 8′, Tomasz Kriezel 19′, 33′, Adriano Lemos 20′, Mateusz Mrowiec 30′

FC REITER TORUŃ – REKORD BIELSKO-BIAŁA 1:6 (0:3)

Do równie jednostronnego starcia doszło w Toruniu, gdzie miejscowe FC zmierzyło się z Rekordem Bielsko-Biała. Wicemistrz Polski, podobnie jak Lubawa, nie dał zbytnio szans miejscowym, do przerwy wygrywając trzema trafieniami. Po zmianie stron podwoili swój dorobek strzelecki i wygrali 6:1.

Bramki: Krystian Kraśniewski 22′ – Tomasz Lutecki 7′, 25′, Michał Kubik 11′, Mikołaj Zastawnik 12′, Patryk Szczepaniak 34′ (s), Michał Marek 37′

Zaległe spotkanie 11. kolejki pomiędzy Bochnią, a Jagiellonią  Białystok odbędzie się w środę, tj. 22 listopada o godzinie 19:00