Bardzo udany początek przygody w Lidze Mistrzów zaliczył mistrz Polski. Constract Lubawa w pierwszym spotkaniu preeliminacyjnym pokonał na własnym parkiecie norweską Ulteirę IL 6:0. Dublet w spotkaniu ustrzelił Jakub Raszkowski.

Constract Lubawa, czyli aktualny Mistrz Polski w futsalu rozpoczął historyczną przygodę z Ligą Mistrzów. Ze względu na fakt, że lubawianie są totalnym debiutantem w tych rozgrywkach i nie posiadają jeszcze żadnych punktów w rankingu, to muszą zacząć grę od preeliminacji, gdzie awans do fazy Main Round uzyska tylko zwycięzca.

Okres przygotowawczy na “+”

Construktorzy rozegrali w okresie przygotowawczym 6 spotkań sparingowych, wygrywając pięciokrotnie i raz remisując. Najpierw pokonali beniaminka FOGO Futsal Ekstraklasy – WE-MET FC Kamienicę Królewską, 4:2. Następnie Wilanów Warszawę 6:1. Postanowili też sprawdzić się z rywalami z Europy. Rozegrali dwumecze z duńskim zespołem — Jaegersborg BK Futsal Gentofte i litewskim Żalgirisem Kowno. Duńczyków pokonali 6:1 i 7:3, a Litwinów najpierw ograli 11:0, a później zremisowali 5:5.

Pierwszym rywalem zespołu z Polski byli mistrzowie Norwegii — Ulteira IL. Na osiemnaście ligowych spotkań, wygrali aż piętnaście, pewnie zwyciężając rozgrywki. Nad drugim zespołem ich przewaga wyniosła aż 11 punktów. Ciekawostką jest fakt, że rozgrywki o tytuł Mistrza Kraju zakończyli w połowie marca. Tak więc było to ich pierwsze oficjalnie starcie od ponad 4 miesięcy.

Dominacja od pierwszych minut

Od samego początku lubawianie przejęli inicjatywę w spotkaniu. W 3 minucie Pedrinho oddał strzał w kierunku norweskiej bramki. Brazylijczyk zrobił to na tyle zaskakująco, że piłka znalazła się w siatce, wyprowadzając Mistrzów Polski na prowadzenie. Niespełna 5′ później Tomasz Kriezel podał piłkę do Jakuba Raszkowskiego. Król strzelców ostatniego sezonu FOGO Futsal Ekstraklasy najpierw minął zwodem obrońcę Ulteiry. Następnie “kiwnął” bramkarza, którego położył na ziemie, dzięki czemu “wpakował” futbolówkę do pustej bramki. Czerwono-niebiescy się nie zatrzymywali i wciąż atakowali rywali, wpychając ich pod własne pole karne. Podcinką gola na 3:0 zdobył Kacper Sendlewski. Gola ostatecznie zaliczono jako trafienie samobójcze. Z takim też wynikiem zawodnicy zeszli na regulaminową przerwę.

Spokój i opanowanie, historyczne zwycięstwo lubawian!

Po zmianie stron nadal przewagę na boisku mieli podopieczni Dawida Grubalskiego. W 22 minucie Kacper Sendlewski otrzymał podanie. Reprezentant Polski postanowił nie przyjmować piłki, finalizując akcję piękną bramką z woleja. Niespełna 180 sekund później było już 5:0. Drugie trafienie na swoje konto zapisał Jakub Raszkowski. Lubawianie podobnie jak w pierwszych dwudziestu minutach kontrolowali spotkanie. Na listę strzelców wpisał się też kapitan reprezentacji Polski — Tomasz Kriezel. Ostatecznie Constract Lubawa zwyciężyła 6:0, odnosząc historyczne zwycięstwo w Lidze Mistrzów.

W drugim meczu grupowym FC Prisztina (Kosowo) pokonała 11:1 FC Isbjoerninn (Islandia)

Preeliminacje Ligi Mistrzów

Constract Lubawa — Ultreira IL 6:0 (3:0)

Bramki: Pedrinho 3, Jakub Raszkowski 8, 24, Richard Johansen Halvorsen 12 (s), Kacper Sendlewski 22, Tomasz Kriezel 33.