W weekend odbyła się 9. kolejka FOGO Futsal Ekstraklasy. Na inaugurację Clearex Chorzów pokonał Sośnicę Gliwice, zaliczając drugie zwycięstwo w tym sezonie. Hitowe starcie medalistów z poprzedniego sezonu zakończyło się wygraną Rekordu. Z kolei w derbach stolicy triumfowała Legia. Łącznie padły aż 64 bramki, co dało średnią 8 trafień na mecz!

WIDZEW ŁÓDŹ – EUROBUS PRZEMYŚL 7:5 (4:3)

Pierwszym z dwóch inauguracyjnych spotkań był pojedynek Widzewa Łódź z Eurobusem Przemyśl.

Zdecydowanie lepiej w spotkanie weszli przyjezdni, którzy po upływie 8 minut prowadzili już 3:0. Później jednak doszło do comebacku, dzięki czemu Widzewiacy na przerwę schodzili przy wyniku 4:3.

Podobnie było po zmianie stron. Najpierw dwie bramki strzelili przemyślanie, wychodząc ponownie na prowadzenie – 5:4. Ostatnie słowo należało do gospodarzy. Między 30 a 34′ trzykrotnie znaleźli sposób na pokonanie golkipera gości, przechylając szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Dla łodzian jest to trzeci triumf z rzędu.

Bramki: Willy May 10′, 30′, Hugo Freitas 15′, 20′, Norbert Dregier 20′, Miłosz Krzempek 32′, Jefferson Ortiz 34′  – Kamil Bała 2′, Cristian Neme 6′, Mateusz Wanat 8′, 22′, Grygoriy Zanko 22′

CLEAREX CHORZÓW — SOŚNICA GLIWICE 5:2 (1:0)

W spotkanie za przysłowiowe “sześć punktów” Clearex Chorzów w derbach województwa śląskiego podejmował na własnej hali beniaminka z Gliwic — Sośnicę

W pierwszej połowie nie działo się zbyt dużo, bowiem padła tylko jedna bramka, w 2′ minucie autorstwa Macieja Mizgajskiego. Po zmianie stron gospodarze naciskali, w konsekwencji czego prowadzili już 4:1. Korzystny dla siebie rezultat dowieźli do końca. Pokonali gliwiczan 5:2, zgarniając drugie zwycięstwo w tym sezonie. Sośnica w dalszym ciągu pozostaje bez ligowego triumfu.

Bramki: Maciej Mizgajski 2′, 34′, 40′, Przemysław Dewucki 31′, Aleksander Hartstein 39′ – Łukasz Borkowski 23′, Michał Tkacz 39′

GI MALEPSZY ARTH SOFT LESZNO — JAGIELLONIA BIAŁYSTOK 8:3 (2:1)

W Lesznie niepokonany jak dotąd GI Malepszy zmierzył się z zamykającą ligową tabelę — Jagiellonią Białystok.

Dość nieoczekiwanie po samobójczym trafieniu Jakuba Kąkola goście objęli prowadzenie, które utrzymali praktycznie do końca pierwszej połowy. Dopiero w 18 minucie leszczynianie doprowadzili do wyrównania, a 120 sekund później prowadzili.

Po zmianie stron gospodarze zdominowali rywali, aplikując im aż sześć goli, tracąc przy tym tylko dwa. Ostatecznie po ciężkim początku, zwyciężyli pewnie 8:3, pozostając ekipą niepokonaną.

Bramki: Jakub Kąkol 18′, 40′, Rajmund Siecla 20′ (k), Daniel Gallego 21′, 36′, Kamil Ulman 25′ (s), Albert Betowski 27′, Fryderyk Maciejewski 40′ – Jakub Kąkol 14′ (s), Jakub Kozłowski 30′, Mateusz Łabieniec 37′

LEGIA WARSZAWA – AZS UW DARKOMP WILANÓW 4:1 (2:1)

W Warszawie doszło do pierwszych w tych sezonie derbów stolicy. Grająca u siebie Legia podejmowała AZS Wilanów.

Jak na derby przystało, emocji nie zabrakło. Pierwsi do siatki trafili gospodarze za sprawą Rui Pinto. Bardzo szybko odpowiedzieli na to goście. Ostatnie słowo w pierwszej połowie należało do Legii. W 20. minucie bramkę zdobył Andre Luiz.

Po zmianie stron strzelali tylko gospodarze, którzy ostatecznie pokonali akademików – 4:1. Jest to ich drugie z rzędu zwycięstwo.

Bramki: Rui Pinto 13′, Andre Luiz 20′, Mykyta Storozhuk 25′, Adam Grzyb 38′ – Moustapha Diakite 16′

FC REITER TORUŃ — BSF ABJ BOCHNIA 0:4 (0:1)

W Toruniu miejscowe FC zmierzyło się z BSFem Bochnia. Jedyną bramkę do przerwy strzelił Pedro Pereira. Po zmianie stron bochnianie nie pozwalali na zbyt wiele torunianom, umiejętnie broniąc dostępu do własnej bramki. To przyłożyło się na czyste konto. BSF ABJ Bochnia zwyciężyła 4:0 po dublecie Sebastiana Leszczaka, czym przełamali serię dwóch porażek.

Bramki: Pedro Pereira 7′, Sebastian Leszczak 22′, 32′, Adam Wędzony 25′

CONSTRACT LUBAWA — RED DRAGONS PNIEWY 10:1 (5:1)

Powracająca na własny parkiet po awansie do kolejnej rundy Ligi Mistrzów Lubawa zmierzyła się z Red Dragons Pniewy. Mistrz Polski od pierwszych minut nie oszczędzał zespołu z województwa wielkopolskiego i już w pierwszej połowie pięć razy znalazł sposób na zdobycie bramki.

Po zmianie stron potwierdzili swoją dominację kolejnymi trafieniami, a ich licznik zatrzymał się na 10 golach. Lubawianie zwyciężyli 10:1 i powrócili na fotel lidera FOGO Futsal Ekstraklasy.

Bramki: Mateusz Mrowiec 4′, 20′, Adriano Lemos 6′, Jakub Raszkowski 15′, 25′, Martin Dosa 19′, Pedrinho 31′, 34′, Tomasz Kriezel 34′ – Hubert Klatkiewicz 4′

DREMAN OPOLE KOMPRACHCICE – WE-MET KAMIENICA KRÓLEWSKA 9:4 (3:1)

Aż trzynaście trafień zobaczyli kibice zgromadzeni w Opolu, gdzie miejscowy Dreman podejmował WE-MET Kamienicę Królewską.

Po pierwszych dwudziestu minutach nie zanosiło się na tak bramkostrzelne widowisko, bowiem gospodarze prowadzili zaledwie 3:1. W drugiej połowie najpierw do remisu doprowadzili goście, lecz później cztery gole z rzędu strzelili opolanie, wychodząc na prowadzenie – 7:3. W końcówce doszło do nieprzyjemnych scen, bowiem arbiter pokazał trzy czerwone i cztery żółte kartki. Koniec końców goście nie byli już w stanie wrócić do gry. Co więcej, otrzymali kolejne dwa ciosy i ulegli 4:9. Dla opolan to już SIÓDME zwycięstwo z rzędu!

Bramki: Brayan Parra Toloza 6′, Jakub Janczak 11′, Arkadiusz Szypczyński 20′, Waldemar Sobota 26′, 40′, Sebastian Szadurski 33′, Marek Bugański 35′, Ihor Dmitiiev 36′ (s), Felipe Deyvisson 38′ – Kewin Sidor 20′, Milinton Tijerino 22′, 26′, Wojciech Dobek 3′

PIAST GLIWICE – REKORD BIELSKO-BIAŁA 0:1 (0:1)

Na zakończenie 9. kolejki zmagań w telewizyjnym spotkaniu derbowym doszło do konfrontacji medalistów sprzed roku. Niepokonany Piast Gliwice podejmował będący ostatnio w wybitnej formie — Rekord Bielsko-Biała.

Niestety sam pojedynek zawiódł po całości, bowiem wszystko rozstrzygnęło się na początku spotkania, gdy Michał Marek otworzył i równocześnie zamknął worek z bramkami. W dalszych minutach Bartłomiej Nawrat, który został też wybrany MVP spotkania, zamurował dostęp do siatki, a Rekordziści dowieźli wynik do samego końca. Tym samym wygrali derbowe spotkanie i jako pierwsi znaleźli sposób na pokonanie gliwiczan.

Bramka: Michał Marek 4

Aktualna tabela:

Ciasno zrobiło się w czołowej piątce. Liderującą Lubawę, a piąte Opole dzieli zaledwie punkt różnicy. Warto jednak zaznaczyć, że Mistrzowie Polski mają spotkanie zaległe, które rozegrają w środę.

Terminarz 10. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy:

• Zaległe spotkanie 7. kolejki: Constract Lubawa — Eurobus Przemyśl, środa, 8 listopada, godzina 19:00
  • Hit kolejki: Rekord Bielsko-Biała — GI Malepszy Leszno, piątek, 10 listopada, godzina 18:30
  • Sośnica Gliwice — AZS Warszawa, sobota, 11 listopada, godzina 14:00
  • Red Dragons Pniewy — Bochnia, sobota, 11 listopada, godzina 16:00
  • Jagiellonia Białystok — FC Toruń, sobota, 11 listopada, godzina 18:00
  • Legia Warszawa — Piast Gliwice, sobota, 11 listopada, godzina 18:00
  • Eurobus Przemyśl — Clearex Chorzów, sobota, 11 listopada, godzina 19:00
  • Kamienica Królewska — Widzew Łódź, niedziela, 12 listopada, godzina 17:00