Reprezentantki Polski w futsalu udanie rozpoczęły kwalifikacje do Mistrzostw Świata. W pierwszym spotkaniu fazy Main Round pokonali Holenderki 4:2 (1:0), będąc o krok od awansu do kolejnego etapu.

Reprezentantki Polski rozpoczęły walkę o pierwszy w historii awans na Mistrzostwa Świata od arcyważnego spotkania “o wszystko”. Nasze przeciwniczki, czyli Holenderki pokonały wczoraj reprezentantki Kazachstanu aż 6:0. Było to zatem najprawdopodobniej spotkanie o awans do drugiej rundy kwalifikacji na “mundial”.

Zarówno Holenderki, jak i Polki badały się na początku pierwszej połowy. Z czasem jednak bardziej aktywne na boisku były Biało-Czerwone. W 9 minucie Agatę Bałę w polu karnym sfaulowała jedna z przeciwniczek. Rzut karny na bramkę pewnie zamieniła sama poszkodowana. Jak się później okazało, było to jedyne trafienie w pierwszej połowie rywalizacji.

Znacznie więcej działo się po przerwie, gdzie padło łącznie aż pięć bramek. Holenderki grały bardzo ostro, przez co zaledwie po kilku minutach miały już na koncie komplet przewinień. Drugi rzut karny Agaty Bały został jednak obroniony przez golkiperkę z Holandii. Minutę po tym bezlitosna w kontrataku okazała się Julia Szostak, podwyższając wynik rywalizacji. Nasze rywalki postanowiły rozpocząć grę w lotnym bramkarzem, co przyniosła zamierzony efekt. Strzeliły bramkę kontaktową, na którą natychmiastowo odpowiedziała Agata Sobkowicz. Ta sama zawodniczka mogła chwilę później postawić kropkę nad “i”. Jednak ponownie rzut karny wybroniła Reitsma. Wykorzystały to Holenderki, łapiąc ponowny kontakt. Ostatnie słowo należało jednak dla Polek. Wynik ustanowiła golem samobójczym Kayla van den Boomgaard, tym samym Biało-Czerwone są już bardzo blisko awansu do decydującego etapu kwalifikacji do Mistrzostw Świata. Aby zagwarantować sobie grę w drugim etapie potrzeba, chociażby zremisować z gospodyniami turnieju- reprezentantkami Kazachstanu. Mecz odbędzie się już jutro.

Eliminacje Mistrzostw Świata kobiet — futsal:

POLSKA — HOLANDIA 4:2 (1:0)

Bramki: Agata Bała 9′, Julia Szostak 28′, Agata Sobkowicz 35′, Kayla van den Boomgaard (s) 37′ Simone Hand 33′, Zoyla Barendse 36′