W hitowym spotkaniu 4. kolejki FOGO Futsal Ekstraklasy zdobywca Superpucharu Polski i Wicemistrz Kraju, Rekord Bielsko-Biała zmierzył się z obrońcą tytułu, Constractem Lubawą. Po bardzo bramkostrzelnym starciu lepsi okazali się lubawianie, zwyciężając 8:4. Hat-trickiem popisał się Kacper Sendlewski.

Dla obu zespołów było to drugie bezpośrednie starcie w tym sezonie. Kilka tygodni temu na hali w Będzinie w meczu o Superpuchar Kraju zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne, w których lepsi byli Rekordziści.

Po 3. dotychczas rozegranych kolejkach zarówno Rekord, jak i Constract mieli komplet oczek. Gospodarze pokonywali beniaminków (2:0 Sośnice Gliwice, 4:2 Eurobusa Przemyśl i  WE-MET Kamienicę Królewską), a goście zwyciężali z FC Toruniem 4:3, Bochnią 5:0 i 10:4 z Jagiellonią Białystok.

Lubawa minimalnie lepsza do przerwy

W pierwszej połowie padły trzy gole. Wynik spotkania otworzył Kacper Sendlewski, znajdując drogę do siatki w piątej minucie starcia. Następnie przez większość czasu zawodnicy nie mogli się wstrzelić. Wynik uległ zmianie dopiero w 14′. Do wyrównania doprowadził Tomasz Lutecki. Nie minęło 180 sekund, a Mistrz Polski ponownie prowadził, za sprawą trafienia Dosy.

Po zmianie stron lubawianie urządzili sobie prawdziwy festiwal strzelecki, aplikując rywalom aż sześć trafień! Najpierw na 3:1 gola zdobył kapitan naszej kadry narodowej — Tomasz Kriezel, na co natychmiast odpowiedział Krzysztof Iwanek, łapiąc kontakt z gośćmi. Po kilku minutach ponownie dała o sobie znać ofensywa Constructorów, którzy w niespełna 60 sekund dwa razy zmieniali stan rywalizacji. Najpierw na 4:2 trafił Adriano Lemos, a chwilę później Kriezel zanotował drugie trafienie (5:2). Bielszczanie robili co mogli, aby zmniejszyć straty, lecz za każdym razem, gdy się zbliżyli, to lubawianie zadawali kolejne ciosy. Ostatecznie obrońcy tytułu wypunktowali rywala i zasłużenie zwyciężyli 8:4, biorąc rewanż za porażkę w Superpucharze.

MVP spotkania został Kacper Sendlewski, zdobywca trzech bramek.

4. kolejka FOGO futsal Ekstraklasy

Rekord Bielsko-Biała — Constract Lubawa 4:8 (1:2)

Bramki: Lutecki 14′, Iwanek 23, Henrique 31′, Korsunov 34′ – Kacper Sendlewski 5′, 33′, 40′, Dosa 17′, 39′, Kriezel 22′, 28′, Adriano 27′