Raków Częstochowa zremisował przed własną publicznością 1:1 ze Sportingiem Lizbona! Taki wynik oznacza, że mistrzowie Polski zdobywają premierowe punkty w Lidze Europy!

Po porażkach 0:2 z Atalantą Bergamo i 0:1 ze Sturmem Graz, Raków Częstochowa mierzył się dziś ze Sportingiem Lizbona w 3. kolejce fazy grupowej Ligi Europy 2023/24. Medaliki wciąż czekają na pierwsze punkty w fazie grupowej europejskich pucharów, a dziś w Sosnowcu była okazja na to w starciu z liderem ligi portugalskiej.

Emocje w Zagłębiowskim Parku Sportowym zaczęły się od pierwszego gwizdka. Już w 8. minucie czerwoną kartkę za nakładkę na Zoranie Arseniciu otrzymał Viktor Gyokeres. Wydawało się, że taka sytuacja doda skrzydeł podopiecznym Dawida Szwargi, ale niestety wręcz przeciwnie. Po kwadransie gry goście otworzył wynik spotkania za sprawą Sebastiana Coatesa. Doświadczony obrońca po wrzutce z różnego skierował piłkę głową do siatki.

Mimo liczebnej przewagi Rakowa to raczej zespół z Lizbony był bliżej zdobycia kolejnego gola. W 21. minucie groźnie uderzył Marcus Edwards po czym Kovacevic wybił piłkę na rzut rożny. Jeszcze przed przerwą bramkarz Częstochowian oddalił się od bramki, co chciał wykorzystać Pedro Goncalves, ale jego strzal był w zasięgu rąk Bośniaka.

Chwilę po zmianie stron mistrzowie Polski mieli doskonałą okazję do wyrównania. Cebula dograł do Jeana Carlosa, ale ten nie opanował piłki, która przeleciała tuż obok słupka. Raków zaczął coraz poważniej zagrażać bramce rywali, aż wreszcie w 79. minucie nadeszło przełamanie. Plavsić posłał świetne prostopadłe podanie do Władysława Koczerhina, a ten wyłożył piłkę Fabianowi Piaseckiemu, który z bliska uderzył do siatki. Po wyrównującym golu gra toczyła się praktycznie już tylko na połowie Portugalczyków. Medaliki do końca szukały zwycięskiego gola, ale obrona Sportingu spisywała się skutecznie.

Ostatecznie Raków Częstochowa może cieszyć się z historycznych punktów w fazie grupowej europejskich pucharów.

Raków Częstochowa – Sporting Lizbona 1:1 (0:1)

Bramki: Piasecki 79 – Coates 14