Kobieca reprezentacja Polski w piłce nożnej pokonała 1:0 Ukrainę w 5. kolejce Ligi Narodów! Tym samym Biało-Czerwone zapewniły sobie historyczny awans do najwyższej dywizji ora udział w barażach o Euro 2025!

Przed dzisiejszym ,,wyjazdowym” meczem w Stalowej Woli Polki miały 10 punktów na koncie po wygranych nad Grecją i Ukrainą oraz czterema punktami zdobytymi w starciach z Serbią. Bez względu na inne wyniki podopieczne Niny Patalon już dziś mogły sobie zapewnić awans do Dywizji A oraz walkę w barażach o mistrzostwa Europy.

Spotkanie zaczęło się rewelacyjnie dla naszych piłkarek. Już w 10. minucie wynik spotkania otworzyłą Adriana Achcińska. Zawodniczka 1. FC Koeln wyprzedziła bramkarkę rywalek i trafiła do siatki. Do przerwy udało się dowieźć jednobramkowe prowadzenie.

Po zmianie stron to Polki przeważały i były bliżej zdobycia drugiego gola, a w 75. strzał Ewy Pajor przeleciał tuż nad poprzeczką. W ostatnich minutach Ukrainki szukały wyrównania, ale Biało Czerwone dobrze spisywały się w obronie nie pozwalając na wiele. Po pięciu minutach doliczonego czasu zabrzmiał ostatni gwizdek, a awans do najwyższej dywizji Ligi Narodów stał się faktem.

We wtorek Polki na zakończenie tegorocznej edycji zagrają w Sosnowcu przeciwko reprezentacji Grecji.

Ukraina – Polska 0:1 (0:1)

Bramki: Achcińska 10